A Fanta sötét története: A náci Németországból jött, nem Amerikából

A narancsos üdítőital születésének története nem a kólával egyidőben történt - és még csak nem is egy helyen készültek először.

A kóla vitathatatlanul a világ leghíresebb üdítője

Dr. John Stith Pemberton találta fel először 1886-ban az ikonikus italt, a kólát a kokalevél felhasználásával – igen, ugyanebből a levélből készül a kokain is. És bár ma már nincs kokain a kólában, az eredeti receptje nyomokban tartalmazta. Pemberton valójában nem a világ legnépszerűbb üdítőitalának megalkotására törekedett. Alternatív fájdalomcsillapítót keresett a morfium helyett, amit a háborúban szerzett sérülése miatt szedett. A terméket „Coca-Cola”-nak nevezte el, mert kokalevélből és a kóladióból készült, és egy atlantai helyi gyógyszertárban kezdte el árulni. 1920-ra a cég az európai piacra terjeszkedett és 9 évvel később palackozót nyitottak Németországban, amit a gyár vezetője, egy Ray Rivington Powers nevű amerikai emigráns majdnem csődbe is vitt.

A java még csak most jön!

Kattints a galériára!

A Coca-Cola Deutschlandért felelős Ray Rivington Powers gyakran nem fizette ki a számlákat, így a német leányvállalat hamarosan a csőd szélére került. Aztán 1933-ban minden megváltozott. Adolf Hitlert Németország kancellárjává nevezték ki. Max Keith vette át Coca-Cola Deutschlandot. A német származású üzletember, rendíthetetlenül elkötelezett volt a cég iránt. Impozáns figurának nevezték, aki vezetésre született, és elhatározta: megmenti a vállalatot.
Kattints a további képekért!

Sztársága és szépsége mellett Hedy Lamarrt tudásáról is ismeri a világ, találmányai pedig olyan mai technológiákhoz járultak hozzá, mint a Wi-Fi, a GPS, és a Bluetooth.

leadkép: Pixabay, forrás: allthatsinteresting.com

Oldalak

Video Szerelmi horoszkóp
Lifestyle
Ebben az időszakban minden a sütőtökről és a testet-lelket melengető italokról szól, így nem csoda, hogy a pumpkin spice latte, vagyis a fűszeres sütőtök latte az évszak kedvenc itala.
Sztárok
A mindig divatos Sarah Jessica Parker a hatvanhoz közeledve is képes túlszárnyalnia önmagát, ezzel bebizonyítva, hogy az életkor valóban csak egy szám.