Lifestyle

Teljesen másképp hat rád a kávé, ha ebben az időpontban fogyasztod

Éhgyomorra, reggeli és ebéd után vagy tulajdonképpen bárhol, bármikor? Egyáltalán nem mindegy mikor fogyasztod a kávét, ugyanis teljesen más hatást vált ki a szervezetedben, ha különböző időpontokban iszod.

Ne dolgozzunk a kortizol ellen

Kávézás - amennyire szeretjük annyi gondot is tud okozni a hétköznapokban. Mikor igyuk? Milyen formában? Hidegen vagy melegen? Milyen tejjel? Előtte együnk vagy utána? Tényleg hozzá tud szokni a szervezet? Nincs olyan, hogy tökéletes kávézás, hiszen az említett kérdésekre sokszor két-három különböző válasz is jut, attól függően, hogy kit kérdezünk. Egy dolog viszont biztos: a kávéban lévő koffein összefüggésben van a szervezetünk kortizol mennyiségével, ezt a kapcsolatot pedig érdemes számításba venni, mielőtt a bögréért nyúlunk.

Steven Miller idegkutató vizsgálta a kávézás szervezetünkre gyakorolt hatását. Ebből kiderül, hogy a fájdalomcsillapítóhoz és az antibiotikumokhoz hasonlóan a kávé hatása is csökken, ha a szervezetünk hozzászokik. Miller azt javasolja, hogy a hatás érdekében csak akkor igyunk kávét, amikor a szervezetünknek tényleg szüksége van. De honnan tudhatjuk, hogy megjelent ez a szükség? A válaszért lapozd fel a galériát!

Köztudott, hogy a vérünkben lévő kortizol koncentrációja segíti az éberségünket. Tehát a testünk saját maga éberen tart minket, és ennek csúcsa az alábbi időszakokra tehető: reggel 8:00 és 9:00 között 12:00 és 13:00 között délután 17.30 és 18.30 között.
Kattints a további képekért!

A 43 éves komika eltökélte az életmódváltást, és céljától semmi sem tántoríthatta el.

Leadfotó: 123rf.com, Fotó: Instagram / Coffee

Minner

Oldalak

Video Ne legyen tabu! Az anyai kiégésről beszélt a szakértő
Lifestyle