21 apró tipp a sikeres fogyókúrához - Ha így csinálod, gyorsabban leadhatod a kilókat

Összegyűjtöttünk 21 olyan rövid és megfogadható tippet, amivel végre belevághatsz a kilók elleni harcba. Biztosan találsz köztük legalább egy tucat olyan tanácsot, amit ki fogsz próbálni, ha fogyni szeretnél. Jó szórakozást, csatára fel!

1. Legyen változatos az edzésed

Ne hagyd, hogy a tested elérje a platót. Tudod, amikor már nem fogysz tovább. Ilyenkor érdemes változtatni az edzésmódszeren, intenzitáson, gyakoriságon, ismétlésszámokon és egyéb hasonló tényezőkön.

2. Emelj súlyt

Minél több izomrostod van, annál több kalóriát éget a szervezeted, vagyis annál több zsírt farag le a tested "magától" alapjáraton.

3. Próbáld ki a kettlebellt

Ezzel a fajta edzésmódszerrel közel 400 kalóriát égetsz el mindössze 20 perc alatt.

4. Fuss intervallt

Edzés végén adj még egy hosszan tartó zsírégető löketet a testednek egy jó kis intervall futással. Ez azt jelenti, hogy szabályos időközökkel fuss intenzíven és lazán. Mondjuk 15 percig 1 percenként változtasd a sprintet és a gyorsgyaloglást. Meglátod, még másnap is turbó lesz a kalóriaégetés!

5. Iktass be plusz 5 percet

Minden héten legalább egyszer adj plusz 5 percet a kardióedzésedhez.

6. Légy állandó mozgásban

Ne légy rest fogmosás közben guggolásokat végezni, telefonálás közben kitöréseket vagy egylábas vádlizást mosogatás közben.

7. Lépcsőzz

Ne a közelebbi mosdót használd az irodában, hanem akár menj fel 1-2 emeletet, vagyis sétálj többet.

A következő oldalon vár még 14 hasznos fogyókúrás tipp!

Fotók: saéon.com, blog.myfitnesspal.com, squatgirl.com

Oldalak

Lifestyle
A Bika jegy (04.20-05-20.) szülöttei igazi ínyencek: rajonganak a finom falatokért és életükben a gasztronómia kiemelt szerepet játszik. Számukra az étkezés nem csupán egy a napi teendők közül, ezért...
Sztárok
A walesi hercegné mostanában nem szerepel a nyilvánosságban, de - ahogy azt egy testbeszéd-szakértő kifejtette - néhány nappal ezelőtt diszkrét üzenetet intézett a nagyvilághoz.
Egészség
Az utóbbi években megsokszorozódott az ALS-ben szenvedő betegek száma Magyarországon. De vajon a változásért tényleg a koronavírus elleni vakcinák okolhatók?