Meditáció a lelki egyensúlyért

Próbáltátok már, egy fárasztó nap után vagy egy nehéz élethelyzetben, esetleg csak úgy, a harmónia eléréséhez a meditációt? Remélhetünk tőle megnyugvást, válaszokat vagy csak egy kis kivonulást a stresszes hétköznapokból? Lássuk, hogyan érdemes hozzákezdeni!

Mi is a meditáció?
Sokan úgy gondolják a meditáció gyakorlása csak a keleti bölcsek joga, illetve azoké, akik elmélyülten foglalkoznak a kelet vallásaival. Pedig ez nem igaz: a meditáció állapotába bárki ugyanúgy beléphet, mint például a buddhista szerzetesek vagy az egyéb vallási tanítók. A semmittevés állapotába való kerülés, azaz a meditálás korántsem misztikus dolog, hanem nagyon is evilági és minden hétköznapi embernek jó hatással lehet az életére. Tulajdonképpen a meditáció a koncentrációval fenntartott semmittevés állapota, ami a gyakorlati élet számtalan területén hozhat pozitív hatásokat.

 

A meditáció jótékony hatásai
A meditáció gyakorlata évezredekre nyúlik vissza több vallás és népcsoport történetében is. A rendszeresen végzett meditációs gyakorlatok jótékonyan hatnak a testre, az elménkre és az érzelmeinkre is: nyugalmat, élesebb elmét és érzékeket, könnyebb koncentrációt nyerhetünk vele. Emellett közelebb kerülünk önmagunkhoz, könnyebben megérjük a környezetünkben lévő embereket és hamarabb lelünk válaszokat a minket foglalkoztató kérdésekre.

Meditáljunk!
Bár első hallásra bonyolult dolognak képzeljük a meditációt, nem kell tartani tőle. Könnyen elsajátítható gyakorlatról van szó, csupán arra kell figyelnünk, hogy olyan típusú technikát alkalmazzunk, ami a legközelebb áll hozzánk, és ami számunkra a legkényelmesebb.

Nem kell semmi komplikáltat tenni a meditatív állapotba kerülésért: kezdetnek éppen elég, ha egy csendes helyen kényelemesen ülve, csukott szemmel a légzésünkre koncentrálunk. Eközben hagyjuk gondolatainkat és érzéseinket szabadon áramolni, ne akarjuk irányítani őket. Segíthet a meditáció mélyítésében, ha tudatosan lélegzünk: figyeljük bizonyos testrészeinket, hogyan reagálnak a levegővétel és a levegő kifújás ösztönszerű mozzanatára. Körülbelül napi húsz perces meditációval már szép eredményeket érhetünk el. A későbbiekben pedig lehet válogatni a különböző meditációs technikák közül, amilyen például a buddhista vagy a Quan Yin meditáció.

 

Oldalak

Lifestyle
Gordon Ramsay anno tanította tésztát főzni az embereket, de lehet, hogy rosszul. Állítólag az olaszok sem használják a Michelin-csillagos séf módszerét.
Sztárok
Donald Trump öt gyermeke közül Barron a legfiatalabb, és talán a legszerencsésebb is, hiszen elképesztő helyes férfivá érett az évek alatt.
Sztárok
Sokan gondolták azt, hogy Tóth Andi a Megasztár zsűrijében fog feltűnni, de az RTL ugyanúgy átcsábította magukhoz, mint Majkát. Viszont nincs kizárva, hogy lesznek konfliktusai az egyik...