Bed&Love

Innen ismerheted föl, ha passzív agresszív a párod – Van megoldás!

Sokszor megesik, hogy nem értünk egyet a párunkkal, esetleg gondjaink vannak, mégsem fordul elő soha veszekedés? Frusztráltnak és dühösnek érezzük magunkat, de nem jövünk rá az okára? Akkor lehetséges, hogy egy passzív-agresszív párkapcsolatban találtad magad.

Élet egy passzív-agresszív párkapcsolatban

A passzív-agresszív embereket nem mindig könnyű felismerni, de sokat segíthet, ha tudjuk, milyen jellemzőket keressünk, ugyanis mindig előfordulnak árulkodó jelek és szerencsére a kezelésére is van megoldás – emeli ki cikkében a Házipatika.

Mielőtt még a párunk vizsgálatába fognánk, fontos tisztáznunk magunkban, hogy néha-néha mindenkivel megesik, hogy passzív-agresszív viselkedéshez fordul egy esetleges konfliktus során. A probléma inkább ott kezdődik, amikor ez a passzív-agresszív magatartás már a másik, vagy akár saját személyiségének részévé válik.

Ezekre a jelekre figyelj, még ha el is vakít a szerelem

Provokálnak, aztán hibáztatnak, és soha nem fejezik ki nyíltan a dühüket

Csak látszat volna a passzivitás? A Psychologytoday szerint igen, sőt, akire ez a viselkedésforma igaz, általában a felszín alatt roppant agresszív.

„Arra játszanak, hogy megakadályozzák, hogy mások vágya, akarata, kívánsága érvényesüljön. Nagyon nehéz, szinte lehetetlen őszinte, nyitott kommunikációt folytatni velük. Gyakran előfordul például, hogy azt mondják, igen, a viselkedésük azonban a „nem” szócskát sikoltja”

– emeli ki a cikk. Hiába forrong bennük a düh, ezt elnyomva – ahelyett, hogy kiadnák magukból – inkább átragasztják környezetükre, akik ezt követően magukban kereshetik frusztráltságuk okát, holott valószínűbb, hogy párjuk ragasztja rájuk láthatatlan fekete felhőjét. Mikor azonban ez már szembetűnővé válik, a passzív-agresszív fél elkezdi hibáztatni párját, ezzel levezetve saját elfojtott haragját. Hogy mi a legrosszabb az egészben? Hogy ez az „ártatlan félnek” legtöbbször fel sem tűnik.

Nem gyakorolnak önkritikát

Az is árulkodó jel lehet, ha a másik fél sosem vállal felelősséget, látszólag nem is érti, mi lehet a problémánk vele. Inkább párjában keresi a hibát, mintsem bevallaná, hogy ő a ludas. A hárítás pedig már teljesen része a közös mindennapoknak.

Fontos a saját magunk ismerete is az adott szituációkban

Azonban – mint mindig – fontos, hogy saját magunkban is mélyebbre ássunk, és megfigyeljük, hogy mi hogyan reagálunk, mit érzünk akkor, mikor a párunk passzív-agresszív magatartást gyakorol velünk szemben.

„Ha a fentebb felsoroltak jellemzőek rá, mi pedig állandóan dühösek, frusztráltak, erőtlenek vagyunk mellette, akkor nagy a valószínűsége, hogy egy passzív-agresszív emberrel van dolgunk”

– hívja fel a figyelmet a cikk.

Jó hír azonban, hogy lehet ezeken a szituációkon segíteni és meg lehet találni a megoldást

Tippekért lapozz a következő oldalra!

Oldalak

Bed&Love
Sztárok
A szókimondó stílusáról ismert magyar híresség most az elmúlt évtizedek egyik legnépszerűbb magyar tévésorozatát pécézte ki magának.
Utazás
Ha imádod a hamisítatlan mediterrán hangulatot, az autentikus természeti környezetet, a történelmet és a tengerpartot, akkor számodra gyerekjáték lesz a megfejtés!
Lifestyle
Sokan nem is tudják, de egy ártalmatlannak tűnő szokással gyakorlatilag megágyaznak a penésznek a fürdőszobában - ha te is gyakran elköveted ezt a hibát, akkor itt az ideje, hogy változtass a bevett...