Lifestyle

A nyúlon és a tojáson túl: 5 őrületes tény a húsvéti ünnepekről, amit biztosan nem tudtál

Idén április 4-5-re esik a húsvét, amely a karácsonyi ünnepek mellett a keresztény világ egyik legfontosabb eseménye. A nagyböjt után ismét lehet húst fogyasztani, ráadásul a gyerekek is örülhetnek a sok finom csokinak és a tojáskereső játékoknak. Vannak azonban olyan érdekességek, amelyeket csak kevesen tudnak, ám hidd el, hogy a nyúlon és a tojáson túl, akad még néhány furcsaság. Íme!

Húsvéti érdekességek

Mit jelent a tojás szimbóluma?

Mint írtuk van néhány érdekesség a tojáson túl, ám emellett nem szabad elmenni, hiszen sokan nem tudják, hogy miért ez az élelmiszer az ünnep egyik fő motiívuma. A tojást, mint szombólumot világszerte használják, hiszen a hosszú tél után, illetve Jézus Krisztus feltámadása miatt az újjászületés jelképeként tartják számon. Emellett az élet és a termékenység szimbóluma is, melynek festése egészen Rómáig vezethető vissza, méghozzá Kr. u. 200 körülre tehető az első tojásfestés.

Kiszebábu? Mi az, és miért dobták a folyóba?

A kiszebábut a falubeli lányok Virágvasárnapon, szalmából készítették el, amelyet felöltöztettek menyecske ruhába, majd a folyóba hajították. Ennek az volt az oka, hogy a lányok férjhez menjenek, illetve ezzel temették a telet, és a hagyomány szerint kivitték a faluból a betegséget és a dögvészt is.

Lapozz a cikk folytatásáért!

Lapozz a cikk folytatásáért!

Fotó: 123RF.com

Oldalak

Lifestyle
Fashion&Beauty
Rengeteg sminkelési trükk kering az interneten, melyeket bevetve fiatalosabbnak, üdébbnek tűnhetsz, érdemes viszont vigyázni ezekkel a trendekkel.
Fashion&Beauty
Hamarosan debütál a Disney+ a "Becoming Karl Lagerfeld" hatrészes sorozat, amelyben az ikonikus divattervezőt Daniel Brühl alakítja.
Lifestyle
A Mérleg több lehetőségre is bukkanhat, aminek a segítségével javíthat az anyagi helyzetén. Napi horoszkóp!