Az atombomba sem tudta elpusztítani ezt a legendás fát

Hiába az őrülten nagy erejű bomba, néhány szerencsés fa túl tudta élni ezt a csapást Hirosimában. Van egy legendás növény, ami őrülten közel volt a becsapódáshoz.

A babiloni szomorúfűz a mai napig új hajtásokat hoz

Az Oppenheimer című alkotás nem csak az Oscar-díjátadón tarolt, de a nézőket is teljesen le tudta venni a lábáról. Cristopher Nolan filmjében azt követhetjük végig, min kellett keresztülmennie az atombomba megalkotójának, Robert Oppenheimernek.

Persze inkább mondjuk úgy, hogy az elméleti fizikusnak kulcsszerepe volt a bomba megalkotásában, mert azért egy őrölten erős tudósokból álló csapat állt mögötte.

Körülbelül 17 ezer tonna TNT erejével rendelkezett az a robbanószerkezet, amelyet a világ első, háborúban bevetett atombombájaként ismer a világ. A galériánkban megmutatjuk, hogy nem mindent tudott elpusztítani.

1945. augusztus 6-án reggel fél nyolckor három amerikai repülőgép tűnt fel a japán nagyváros, Hirosima fölött. Közülük a B-29 típusú, Enola Gay nevet viselő bombázó alacsonyabbra ereszkedett, és ledobta az atombombát a városra.
Kattints a további képekért!

Oppenheimer egy sovány, betegeskedő fiúcska volt, akiből nemcsak hatalmas zseni lett, hanem a rettegett tömegpusztító fegyvert előállító Manhattan terv vezetője is. A sors különös fintora, hogy utána az atombomba atyja a halála napjáig bánta, hogy segített megalkotni.

Leadfotó: Flickr – Illusztráció

Oldalak

Lifestyle
Egy pronatalista influencer apa vad elméletet alkotott arról, hogy szerinte miért tesz jót hosszú távon a gyerekeinek, ha megpofozza őket.
Sztárok
Vitathatatlan, hogy a 61 éves Demi Moore csak úgy ragyog, amit meglepő módon nem szépészeti beavatkozásoknak vagy luxusminőségű kozmetikumoknak, hanem példamutató hozzáállásának köszönhet.
Home&Design
Egy ingatlanpiaci felmérésnek született igencsak meglepő eredménye.