Lifestyle

Elhunyt Lou Ottens, a magnókazetta atyja

Bosszantották az orsós magnók, ezért kitalált valami jobbat. Korszakalkotó találmánya örökre megváltoztatta a zenehallgatást, és évtizedekre meghatározta azt.

Meghalt Lou Ottens, a kazetta feltalálója

Lou Ottens holland mérnök egész életében a Philips-nél dolgozott. Az 1960-as években, az akkor még eindhoveni gyár Hasselt-fióktelepének termékfejlesztési vezetőjeként alkotta meg a magnókazettát, mert bosszantották az orsós magnók, és úgy gondolta, hogy szükség lenne valami kisebb, felhasználóbarátabb és olcsóbb megoldásra – írja a Lángoló.hu. Arra azonban ő sem számított, hogy találmánya hosszú évtizedekre meghatározza majd a hangrögzítést és a zenehallgatást.

Fejlesztése hamar hatalmas siker lett. 1963-as bevezetése után több mint 100 milliárd darab kelt el belőle, a kazetta piacvezető volt az eladásokban a bakelitlemezeket megelőzve, köszönhetően a walkman 1979-es piacra dobásának, és még közel egy évtizednek el kellett telnie, hogy a CD – aminek Ottens szintén részt vett a fejlesztésében – letaszítsa az első helyről.

Évtizedekkel később arról mesélt egy interjúban, hogy fogalmuk sem volt, hogy korszakalkotó dolgot hoznak létre. „Kisfiúk voltunk, akik játszottak. Nem éreztük, hogy bármi nagy dolgot csinálnánk, inkább egyfajta sportnak fogtuk fel” – mondta ekkor. Később sem volt különösebben büszke a találmányára, azt mondta, hogy szerinte akkor sem volt olyan nagy szám, egyszerűen végezte a munkáját. Amúgy is, szerinte a CD sokkal jobb volt.

Ottens 94 éves volt, szülővárosában, Duizelben halt meg.

Nyugodjon békében!

Leadfotó: Stas Knop / Pexels

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
A walesi hercegné mostanában nem szerepel a nyilvánosságban, de - ahogy azt egy testbeszéd-szakértő kifejtette - néhány nappal ezelőtt diszkrét üzenetet intézett a nagyvilághoz.
Egészség
Az utóbbi években megsokszorozódott az ALS-ben szenvedő betegek száma Magyarországon. De vajon a változásért tényleg a koronavírus elleni vakcinák okolhatók?
Home&Design
A sütő alatt megbúvó fiókot szinte mindenki tárolóhelyként hasznosítja, pedig valójában nem ez az eredeti funkciója.