Fashion&Beauty

A hamisított sminktermékek jellemzői - veszélyes anyagokat tartalmaznak

Mindenki a szép, megbízható sminkeket keresi, sokan vágynak valódi designer darabokra is, amelyek alapvetően garantálják a minőséget. Utóbbi kategóriánál azonban sajnos egyre többször előfordul, hogy hamisítják az eredeti termékeket, a fogyasztókhoz pedig veszélyes anyagokat tartalmazó, utángyártott változatok jutnak el, amelyek az egészségre is károsak lehetnek. Ezekről lesz szó bővebben.

Hamisított sminktermékek - miért veszélyesek?

Tavaly év elején hatalmas port kavart a közösségi médiában egy bejegyzés, amelyben egy fiatal lány, Rachel McLaughlin a duzzadt ajkairól osztott meg felkavaró képeket. Mint kiderült, allergiás reakciót váltott ki nála az akkor újonnan piacra dobott Kylie Jenner szájfény. Az Észak-Írországban élő Rachel négy dollárért vásárolta a szóban forgó terméket - az eredeti KJ rúzsok 29 dollárért kaphatók. Első alkalommal a szájfény kipróbálása és néhány órás viselése után a lány arca, ajka feldagadt, begyulladt, és hólyagok keletkeztek a szájában. A termék hamisított volt, az ilyen típusú sminkekről pedig sajnálatos módon nem köztudott, milyen veszélyes anyagokat tartalmazhatnak. A következőkben erről szólunk részletesebben.

Milyen anyagokat tartalmazhatnak a hamis sminkek?

Nyilvánvaló, hogy a szépségiparban egyre növekszik a hamisított termékek száma, ami azért probléma, mert ezek a kozmetikumok az egészségre veszélyes anyagokat tartalmazhatnak. Egyik-másik utángyártott sminkben mérgező összetevők egész sora található meg, míg külsőre ezek a darabok pontosan ugyanolyanok, mint az eredeti termékek.

A hamisítóknak nincs okuk arra, hogy a fogyasztók biztonságban legyenek, és ritkán tesztelik ezeket a végtermékeket, mivel nem kell betartaniuk az egészségügyi előírásokat, követniük a teszteléseket vagy a tanúsítási eljárásokat.

MÉRGEZŐ ANYAGOK, AMELYEKET A HAMIS TERMÉKEK TARTALMAZHATNAK:

  • arzén: az 1800-as években a kozmetikumok szokásos összetevője volt. Az egészségre gyakorolt ​​hatások között szerepel a szervek toxicitása és a bioakkumuláció, ami azt jelenti, hogy az arzén idővel veszélyes szintre képes épülni. Az anyag rákkeltő, nem kis mértékben;
  • réz: mérgezőnek vagy ártalmasnak minősíti a Kanadai Környezetvédelmi Anyagok listája. Hozzájárul más vegyi anyagok bőrön át történő gyorsabb felszívódásához is;
  • berillium: nehézfém, amellyel kapcsolatban még nem végeztek átfogó kutatásokat, de hamis kozmetikai termékekben találtak belőle sokat. Mérgezést okozhat feltételezhetően a reproduktív, immun- és idegrendszeri területeknél;
  • alumínium: az alumíniumalapú vegyületek toxicitása változó. Néhány neurotoxicitással, fejlődési és reproduktív toxicitással és rákkal van összefüggésben. Ahhoz, hogy azonosítsák az alumínium hatásait a kozmetikumokban, meg kell találni a specifikus típusát és a koncentráció szintjét;
  • baktériumok: különböző baktériumokat találtak a hamis kozmetikumokban, amelyek fertőzéseket, bőrkiütéseket és allergiás reakciókat okoznak. A hamis kozmetikumok egyik leggyakoribb baktériumtípusa az E. Coli (Escherichia coli), amely súlyos hasmenést, veseelégtelenséget és vérszegénységet okozhat;
  • cianid: ez egy olyan összetevő, amelyet találtak hamis kozmetikumokban, de belélegezve a legkárosabb;
  • "Paint Stripper": ez a hamisított szempillaspirálban található, és súlyos bőrreakciókat okozhat, beleértve a szem duzzadását, amely hosszú távon károsíthatja a látást is;
  • vizelet: bizonyos esetekben hamis parfümkészítményekben találtak vizeletet;
  • állati ürülék: olyan esetekben fordulhat elő, amikor a hamisított termékeket nem higiénikus környezetben állítják elő.

A hamis kozmetikumok veszélyes és mérgező összetevőivel kapcsolatban meg kell jegyezni, hogy ezen vegyi anyagok koncentrációjának változékonysága drasztikus lehet. Például különböző laboratóriumi tesztek során kiderült, hogy az egyik világmárka utánzat rúzsban az ólomkoncentráció ötször, 15-ször, 19-szer, sőt 300-szor nagyobb volt a megengedett határértéknél. Ez alapján egyes hamis termékek sokkal veszélyesebbek lehetnek a másiknál, muszáj nyitott szemmel járni és lehetőség szerint nem rendelni olyan oldalakról, amelyek nem az eredeti sminket kínálják.

Fotó, leadfotó: Profimedia - RedDot, Pexels; forrás: Health Line, Red Points

Oldalak

Fashion&Beauty
Lifestyle
A Nokia 3210-es igazi kultikus telefon volt anno. Ha nem is volt ott a zsebedben, biztosan akadt egy ismerősöd, akinek igen.
Utazás
A Föld tele van gyönyörű városokkal, falvakkal, völgyekkel, várakkal, vizekkel és sziklákkal, - de vajon melyik ország mondhatja magáról, hogy a legcsodálatosabb a világon?
Lifestyle
Változóan nyilatkoznak az új érettségi rendszerről a diákok. Akadnak olyanok, akik könnyűnek ítélték a kihívást, míg mások alaposan megszenvedtek vele.