Egészség

10 év múlva már anyaméh sem kell ahhoz, hogy gyerekünk születhessen

A tudósok szerint csoda, az átlag emberek szerint sci-fi rémálom.

Tudományos áttörés

Az utóbbi évtizedekben az ökotogenezis, vagyis a méhen kívüli, mesterséges terhesség az orvostudomány, a pszichológia és az etika nagy témája lett. Elég csak az 1996-ban született klónozott birkára, Dolly-ra gondolnunk, hiszen megteremtésével egy új, ismeretlen útja indult a szaporításnak a tudományos világban. A klónozás etikai kérdéseiről a mai napig nem született konszenzus: az Egyesült Királyság és 11 másik ország törvénykezése tiltja, hogy a testen kívül fejlődő emberi embriókkal kísérletezzenek a kutatók, maximum 14 napos korukig tárolhatóak Petri-csészékben az ilyen "kezdetleges élőlények".

Elizabeth Chloe Romanis társadalmi etikai és politikai akadémikus a BMJ Journal of Medical Ethics-ben írt a mesterséges méhek és a klónozás jövőjéről, amelyben azt állítja, hogy tíz év múlva már minden adott lesz ahhoz, hogy az emberiség ilyen módon szaporodjon. A fiatal kutató állítását Dr. Carlo Bulletti, a Yale Egyetem szülészeti, nőgyógyászati ​​és reproduktív tudományi részlegének egyetemi docense is megerősítette.

Lapozz, a cikk folytatódik!

Oldalak

Egészség
Egészség
Sokak szerint a joghurt vagy épp a tejföl, esetleg a kefir tetején felgyülemlett lé azt jelzi, hogy a termék már rossz és nem fogyasztható, a szakember szerint ez azonban egy óriási tévhit.
Lifestyle
A tasteatlas.com nevű angol gasztroportál évente közzéteszi, hogy az egyes országokban mely helyi különlegességekért bolondulnak a külhoniak. Lássuk az idei magyar toplistát!
Sztárok
A 24 éves Noelia Voigtot tavaly ősszel, a nevadai Renóban kiáltották ki a Miss USA szépségverseny győztesének. Diadalával a fiatal nő történelmet írt, ugyanis ő volt a verseny történetének első...