11 esküvői babona, amit nem árt betartani

Egy esküvőn számos szokással találkozhatunk, sokszor nem is gondoljuk, milyen fontos tartalommal bírnak ezek a babona szerint. Cikkünkben bemutatjuk a legfontosabb hagyományok jelentését.

Menyasszonyi ruha
Fehér színe a tisztaság jelképe, de ez mára már jelentőségét vesztette, sokan vannak, akik más színben állnak az oltár elé. Azt mondják, szerencsétlenséget hoz, hogyha a vőlegény az esküvő előtt megpillantja a ruhát.

Fátyol
Az ártatlanságot jelképezi, ezen felül megvédi a menyasszonyt a gonosztól. Ezt segíti elő az esküvőn a pohártörés és zajkeltés is. A fátyolnak nem szabad leesnie, mert az is szerencsétlenséget jelent, akár csak az, ha az esküvő napja előtt kerül a menyasszony fejére.

 

Régi, új, kék, kölcsönkapott
A menyasszony viseletére vonatkozik. A hölgynek viselnie kell valami régit, ami eddigi életét szimbolizálja, míg az új egy újabb életszakaszt. A kék a hűség színe, míg a kölcsönkapott pedig a barátságot és a szerelmet jelképezi, amelyek nélkül egy házasság nem lehet elég erős kötelék.

A gyűrű
A házasság örökérvényűségét jelenti. Szerencsétlenséget hoz annak elhagyása, leejtése. A házasság végét jelenti, ha valaki más felpróbálja.

Koszorúslányok
A hagyomány szerint a koszorúslányok egyforma ruhát viselnek, méghozzá azért, hogy egyenlő eséllyel induljanak a jelenlévő férfiaknál – tehát a koszorúslányok elsősorban azért vannak jelen, hogy párt találjanak maguknak. Létezik olyan nézet is, hogy a démont tévesztik meg, aki így távol marad. A babona szerint, hogyha valaki már háromszor volt koszorúslány, az soha nem fog férjhez menni.

Rizsszórás
A szertartás után a friss házasokra rizst szórnak, ami gazdagságot hoz az életükbe. Ugyanezt szokás tenni rózsaszirmokkal is, ami a gyermekáldást segíti elő.

Oldalak

Sztárok
A Konyhafőnök zsűritagja mindent el szokott mondani magáról, de a párkapcsolatát és annak részleteit sosem teregeti ki. Fördős Zének a kedvesét is ritkán szoktuk látni.
Lifestyle
Sok minden derült ki a magyarok vásárlási szokásairól az utóbbi időben. Abban is biztosak lehetünk, hogy a saját márkás termékek nem rosszabbak, mint a drágább társaik.
Sztárok
Az 1944-es születésű színművész Bornemissza Gergely szerepét alakította Várkonyi Zoltán nagyszabású regényadaptációjában, az Egri csillagokban (1968), de emellett számos más emlékezetes szerepben is...