Megéri kockáztatni - Pályaváltás negyvenen túl

Ha úgy érezzük, hogy nem motivál a munka, amit végzünk, nincs kedvünk bejárni a munkahelyünkre, már csak a hétvégék tartják a lelket bennünk, lehet, hogy érdemes elgondolkodnunk a pályaváltáson. Még akkor is, ha első hallásra idegennek tűnik a pályamódosítás.

Ha belegondolunk, az életünk nagy részét a munkahelyünkön töltjük. Természetes, hogy egy idő után besokallunk ugyanattól a közegtől, a monotonitástól, esetleg a szakmánktól is. Hiszen a kihívásokra folyamatosan szükségünk van, ettől lesznek a mindennapjaink izgalmasak és kellemesen eltölthetőek.

Megéri kockáztatni

Lehet, hogy szívesen váltanánk, de félünk attól, hogy nem kapunk másik munkát, vagy mivel nem vagyunk éppen pályakezdők, nem vennének fel minket egy új munkahelyre dolgozni. Ám akkor is megéri kockáztatni, hiszen hosszútávon sokkal boldogabbak lehetünk, és nem is olyan rosszak az esélyeink, mint elsőre gondolnánk. Ha unjunk a munkahelyünket, az kihathat a közérzetünkre, a családi életünkre, a mindennapunkra.


Az első lépés

Tetszik az oldal?
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Ha elhatároztuk magunkat, hogy váltani szeretnénk, az első lépés, hogy kitaláljuk, hogy mégis mivel szeretnénk foglalkozni. Ez nem is olyan könnyű feladat, hiszen számos külső elvárás ér minket a családunk, barátaink felől is, ami természetes, hiszen mindenki félt minket a csalódástól vagy sikertelenségtől, de ennek nem kell így történnie. Érdemes arra a kérdésre keresni a választ, hogy mi akartam mindig is lenni, mi az, ami boldoggá tenne?

Ezután térképezzük fel a lehetőségeinket, az adott területen vannak-e befolyással bíró ismerőseink, ha nincs, akkor hogyan lehetne velük kapcsolatba lépni? Milyen tapasztalatokat, esetleg előtanulmányt igényelnek? Milyen a munkaidő, mennyire tudjuk összeegyeztetni életritmusunkkal. Nem feltétlenül jön azonnal a siker, ezért fontos, hogy kitartóak és pozitívak maradjunk, tudatosítsuk magunkban, hogy a pályaválasztást a személyes jólétünkért tesszük és ezt meg is érdemeljük. A munkáltatók is szívesebben vesznek fel pozitív munkaerőt, akin látszik, hogy elhivatott és nagyon lelkesen vágna bele egy új szakmába.

A kor nem hátrány

Egyáltalán nem kell úgy tekinteni a korunkra, mint valami hátrányra. Rendelkezünk a munkavégzéssel kapcsolatos tapasztalattal, túl vagyunk a családalapításon, megérett a személyiségünk, rendelkezünk olyan tulajdonságokkal, melyekkel a fiatalabbak még nem feltétlenül, ilyen például a munkatársakhoz való alkalmazkodás, szakmai alázat, nyugalom. Még az is lehet, hogy az előző munkavégzésünk kapcsolatban állt azzal, amivel a későbbiekben akarunk foglalkozni, így felhasználhatjuk az állásinterjún érvként, hogy minket kell felvenniük.

Fontos az önbizalom

Bízzunk magunkban! Hiszen a korunk ellenére képesek vagyunk egy új szakma elsajátítására, mert amire vágyunk, azt gyorsabban, hatékonyabban tudjuk megtanulni. Jogunk van az önkifejezéshez és hogy olyan munkát végezzünk, amit szívesen csinálunk.
Egy új munkahelynek nagyon pozitív lélektani hatásai vannak, hiszen az új emberek, új munkakör, új környezet megfiatalít minket, sokkal több energiával tölt fel minket, amely kihat az élet más területeire is.

Oldalak

Utazás
Pedig vannak olyan pörköltek az étlapon, amik inkább taszítják a turistákat, de mégis adnak nekik egy esélyt. Ilyen a kakastöke pörkölt is, ami azért sokaknak nem túl csábító.
Egészség
A magyarok konyhájában szinte mindenhol van valamilyen péksütemény. Most a kenyérről állítanak egy elég fura dolgot a TikTokon, de valóban igaz?
Lifestyle
Egy híres művésznő úgy döntött, hogy a mesterséges intelligenciával (MI) köti össze az életét. Igazából láthatja is, mert hologram formájában lesz vele.