Gyógynövényes kezelés felfázásra

Sajnos a legtöbb nő már átélte azokat a kellemetlen tünetek, amelyek a felfázást kísérik. Vannak, akiknél visszatérő „vendég” ez a kellemetlen betegség. Igaz, hogy nyár van, de ilyenkor is érdemes odafigyelni az egészségünkre: a felfázás nemcsak hideg időben jelenthet veszélyt.


Nyáron is okozhat problémát a hólyaghurut

A felfázás hivatalos neve a hólyaghurut, ami a köznyelvi megnevezés ellenére nemcsak a hideg hatására alakulhat ki, hanem a nőknél rövidebb húgycsőn feljutó baktériumok is okozhatják. Legtöbb esetben ez a baktérium az E. coli nevű, végbélben normál körülmények között is megtalálható baktérium. Viszont, ha ez a húgycsőbe és azon keresztül a húgyhólyagba kerül, hamarosan tapasztalhatjuk a gyakori vizelési ingert, a kellemetlen alhasi és medence körüli fájdalmat, a fájdalmas, még súlyosabb esetben véres vizelést.

Mire figyeljünk oda?
Kutatásokkal igazolták, hogy az aktív szexuális életet élő nők gyakrabban szenvednek visszatérő hólyaghuruttól. De a nem megfelelő intim higiénia és a műszálas alsónemű is kiváló táptalaj lehet a baktériumok elszaporodásának. Emellett valóban okozhatja meghűlés is, ezért próbáljunk rétegesen öltözködni, valamint lehet a megfázás kellemetlen velejárója is.

Megelőzés
Ha már megfigyelted, hogy hajlamos vagy a gyakori felfázásra, érdemes betartanod pár aranyszabályt és támogatnod a szervezetedet a baktériumok ellenei küzdelemben. A fokozott C-vitamin bevitel és a sok folyadék segít átmosni a húgyhólyagot, így a baktériumok nem tudnak megtelepedni annak falán. A forró fürdő gyulladáscsökkentő hatása miatt is hasznos lehet, emellett, ha már megtörtént a baj a felfázással járó fájdalmakat is enyhíti. Ha biztosra akarsz menni, nem árthat, ha egy ideig tőzegáfonya-kúrára fogod magad, ez a növény bizonyítottan hatásos a hólyag egészségének megőrzésében. Ma már kapható kapszula vagy folyadék formájában is, de nyersen fogyasztva is kiváló.

A leghatásosabb gyógynövények a hólyaghurut kezelésére
Szerencsére rengeteg gyógynövény közül válogathatunk, ha a felfázás kezelésére keresünk megoldást, azonban mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy melyik a számára leghatékonyabb. Belsőleg alkalmazva válasszunk vizelethajtó gyógynövényeket. Igyunk csalánteát, mezei zsurlóteát vagy nyírfalevélből készült teát. Látványos javulás érhető el a speciális vesetisztító teakeverékek alkalmazásával, amelyek szinte az összes jótékony és vizelethajtó hatású gyógynövényt tartalmazzák.

Gyógynövényes borogatásokkal és ülőfürdőkkel is szembeszállhatunk a hólyaghuruttal, ebben az esetben válogassunk a gyulladáscsökkentő hatással rendelkező növények közül. Kipróbálhatjuk a levendulás, az orvosi zsályás, a cickafarkfüves vagy akár az ánizsos ülőfürdőt vagy borogatást. A gyógynövényekből 5-10 evőkanálnyit 1,5 liter vízben főzzünk meg, akár keverhetjük is a teafüveket. Az elkészült főzetet öntsük 37-38 fokos vízhez, ügyeljünk arra, hogy folyamatosan megőrizzük a fürdő hőmérsékletét. Borogatás esetén, az elkészült főzetbe mártott kendőt az alhasra helyezve relaxáljunk. A jótékony hatást rövid időn belül érezni fogjuk.

 

Oldalak

Sztárok
Bár a brit királyi család tagjai nagyon szigorú szabályok szerint élik mindennapjaikat, olykor igazán aranyos részletekbe nyerhetünk bepillantást életükből.
Fashion&Beauty
Izgalmas tavaszi beauty újdonságok, amelyek különlegessé varázsolják a megjelenésedet.
Lifestyle
Az Ikrek ma nem tudja elkerülni a konfrontációt a munkahelyén. Napi horoszkóp!