Bőven kijutott a fájdalomból II. Erzsébet kedvenc költőjének: két szerelme öngyilkos lett, egyikük a halálba segítette lányukat is
Ted Hughes a XX. század második felének kiemelkedő jelentőségű irodalmi alakja és Pilinszky János egyik fordítója volt, aki 1984-ben hivatalosan kinevezett udvari költő lett. Bár alkotásai mind a mai napig elismertek, magánélete sosem volt igazán felhőtlen – sőt, számos megpróbáltatással kellett szembenéznie.
Nem volt mindig könnyű az élete
Ted Hughes a Yorkshire megyei Mytholmroydban látta meg a napvilágot 1930. augusztus 17-én. Középiskolai tanulmányai végeztével két évet szolgált a Királyi Légierőnél, majd a cambridge-i Pembroke College hallgatója lett. Már serdülőkorától kezdve írt verseket, rövid állattörténeteket, s így kezdetben angol irodalmat hallgatott, később felvette az archeológiát és az antropológiát is. 1954-ben lediplomázott, s Londonba ment, ahol többféle foglalkozással is megpróbálkozott: volt állatkerti gondozó, kertész és korrektor is. Még egyetemista korában barátaival együtt irodalmi folyóiratot alapított St. Botolph's Rewiew címmel, ennek egyik szerkesztője maradt az egyetem elvégzése után is. 1956-ban a lap készítői hatalmas bulit rendeztek Cambridge-ben, amelyen Hughes összeismerkedett az ott Fullbright-ösztöndíjas Sylvia Plath amerikai költőnővel. Az igazi nehézségek csak ezután következtek…
Peg Entwistle-hoz hasonlóan Brian Keith is saját maga vetett véget az életének, pedig nem kellett volna elkövetnie az öngyilkosságot, hiszen súlyos betegsége miatt előbb vagy utóbb egyébként is utolérte volna őt a vég.