Ekkor versenyeznek a magyarok Rióban - Itt a pontos program

Hurrá, végre és ezaz, augusztus 5-én, pénteken indul a 2016-as Rio de Janeiró-i nyári olimpia! A sporteseményt az egész világ, így mi, magyarok is izgatottan várjuk, rengeteg tehetséges hazai sportoló fog képviselni minket. A nagy időeltolódás és rengeteg versenynap miatt viszonylag nehéz megtalálni, mikor versenyeznek a mieink - ehhez nyújtunk most segítséget, olvass tovább!

Ekkor szurkolj!

A nemzetisport.hu egy nagyon részletes és hasznos listát készített arról, hogy az olimpiának mely eseményein számolhatunk magyar indulóval, esetleg magyar érdekeltséggel - ha az összeállítást követed, mindig tudni fogod, kinek és mikor drukolhatsz. A versenynapok szerinti bontásban magyar idő szerinti időpontok szerepelnek, sőt ahol lehet, a hazai versenyzők pontos rajtolási ideje van feltüntetve. Jó szurkolást!

AUGUSZTUS 6., SZOMBAT

ASZTALITENISZ

14.00–3.00: egyes, selejtező, 1. forduló (Pattantyús Ádám; Lovas Petra, Póta Georgina)

EVEZÉS

13.30–18.10: egypár, előfutam (Pétervári-Molnár Bendegúz); kormányos nélküli kettes, előfutam (Simon Béla, Juhász Adrián)

CSELGÁNCS

15.00–18.00, 20.30: női 48 kg (Csernoviczki Éva)

SPORTLÖVÉSZET

13.30–16.00: női légpuska (Miskolczi Julianna)
18.00–21.00: férfi légpisztoly (Tátrai Miklós)

TENISZ

15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka)

TORNA

15.30–2.00: férfi selejtező, 3. csoport (Hidvégi Vid)

ÚSZÁS

18.02: férfi 400 m vegyes, előfutamok (Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid)
18.28: női 100 m pillangó, előfutamok (Szilágyi Liliána)
18.54: férfi 400 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kis Gergő)
19.14: női 400 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
19.40: férfi 100 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel)
3.03: férfi 400 m vegyes, döntő
3.14: női 100 m pillangó, elődöntő
3.30: férfi 400 m gyors, döntő
3.49: női 400 m vegyes, döntő
4.08: férfi 100 m mell, elődöntő

VÍVÁS

14.00–19.15, 21.00–23.35: női párbajtőr, egyéni (Szász Emese)

VÍZILABDA

14.00: férfi csoportmérkőzés, Szerbia–Magyarország

AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP

ASZTALITENISZ

14.00–3.00: egyes, 2. és 3. forduló

EVEZÉS

13.30–17.30: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam

SPORTLÖVÉSZET

14.00–16.30: női légpisztoly (Egri Viktória, Tobai-Sike Renáta)

TENISZ

15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka)

TORNA

14.45–3.00: női selejtező, 5. csoport (Kovács Zsófia)

ÚSZÁS

18.02: női 100 m hát, előfutamok (Hosszú Katinka)
18.22: férfi 200 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kozma Dominik)
19.19: férfi 100 m hát, előfutamok (Balog Gábor)
19.39: női 400 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
20.11: férfi 4x100 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Gyárfás Bence, Holoda Péter, Pulai Vince, Reményi Ármin)
3.03: női 100 m pillangó, döntő
3.11: férfi 200 m gyors, elődöntő
3:53: férfi 100 m mell, döntő
4.01: női 400 m gyors, döntő
4.12: férfi 100 m hát, elődöntő
4.36: női 100 m hát, elődöntő
4.54: férfi 4x100 m gyorsváltó, döntő

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ

ASZTALITENISZ

15.00–3.30: egyes, 3. és 4. forduló

CSELGÁNCS

15.00–18.00, 20.30: női 57 kg (Karakas Hedvig); férfi 73 kg (Ungvári Miklós)

EVEZÉS

13.30–16.50: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam

ÖKÖLVÍVÁS

16.00–18.15, 22.00–1.15: férfi 69 kg, selejtező (Bacskai Balázs); férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)

SPORTLÖVÉSZET

14.00–17.30: férfi légpuska (Péni István, Sidi Péter)

TENISZ

15.45–4.00: női egyes, 2. forduló
15.45–4.00: női páros, 2. forduló

ÚSZÁS

18.00: női 200 m gyors, előfutamok (Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
18.27: férfi 200 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Kenderesi Tamás)
18.54: női 200 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
3.00: női 200 m gyors, elődöntő
3.21: férfi 200 m gyors, döntő
3.30: női 100 m hát, döntő
3.38: férfi 100 m hát, döntő
4.07: férfi 200 m pillangó, elődöntő
4.33: női 200 m vegyes, elődöntő

VITORLÁZÁS

18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin),női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS

14.00–18.05, 21.00–23.35: női kard, egyéni (Márton Anna)

VÍZILABDA

18.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Ausztrália

AUGUSZTUS 9., KEDD

ASZTALITENISZ

15.00–3.30: egyes, negyeddöntő

CSELGÁNCS

15.00–18.00, 20.30: férfi 81 kg (Csoknyai László)

EVEZÉS

13.30–16.50: egypár, negyeddöntő; kormányos nélküli kettes, elődöntő

SPORTLÖVÉSZET

14.00–21.00: női sportpisztoly, 25 m (Csonka Zsófia, Tobai-Sike Renáta)

TENISZ

15.45–4.00: női egyes, 3. forduló
15.45–4.00: női páros, negyeddöntő

ÚSZÁS

18.00: férfi 100 m gyors, előfutamok (Bohus Richárd, Kozma Dominik)
18.26: női 200 m pillangó, előfutamok (Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána)
18.48: férfi 200 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel, Horváth Dávid)
19.15: férfi 4x200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Bernek Péter, Grátz Benjámin, Holló Balázs, Kis Gergő, Kozma Dominik, Márton Richárd, Szabó Norbert)
3.00: férfi 100 m gyors, elődöntő
3.19: női 200 m gyors, döntő
3.28: férfi 200 m pillangó, döntő
3.34: női 200 m pillangó, elődöntő
4.00: férfi 200 m mell, elődöntő
4.29: női 200 m vegyes, döntő
4.38: férfi 4x200 m gyorsváltó, döntő

VITORLÁZÁS

18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS

14.00–19.15, 21.00–23.35: férfi párbajtőr, egyéni (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András)

VÍZILABDA

14.00: női csoportmérkőzés, Kína–Magyarország

Fotók: mno.hu, Instagram, vlv

Oldalak

Szólj hozzá Te is!