Nem kávéval, hanem ezzel a folyadékkal kellene indítanod a napot, hogy felébredj

Sokan ébredés után azonnal a kávéhoz nyúlnak, mint folyadék, pedig a szakértők szerint arra csak később lenne szükség.
A szervezetnek kávé nélkül is magához kell térnie
Az elmúlt évek kutatásai egyre inkább abba az irányba mutatnak, hogy a kávé megfelelő mennyiségben fogyasztva, nemhogy ártalmas lenne, hanem kifejezetten jótékony hatású. A modern tanulmányok szerint a rendszeres kávéfogyasztás összefüggésbe hozható a szív- és érrendszeri betegségek alacsonyabb kockázatával, a 2-es típusú cukorbetegség ritkább előfordulásával, sőt bizonyos neurodegeneratív betegségek, például az Alzheimer-kór lassabb kialakulásával is. A kávé antioxidáns-tartalma jelentős, és a koffein mellett számos biológiailag aktív vegyületet tartalmaz, amelyek hozzájárulnak ezekhez a pozitív hatásokhoz.
Mennyi koffeint szabadna innunk egy nap? A nemzetközi ajánlások szerint egy egészséges felnőtt számára a napi 300–400 milligramm koffein tekinthető biztonságosnak, ami nagyjából két-három csésze hagyományos főzött kávénak felel meg. Természetesen ez függ a kávé erősségétől, a személy egyéni érzékenységétől és attól is, hogy más koffeintartalmú italokat fogyaszt-e valaki.
A modern kutatások azonban egy másik, sokakat érintő kérdést is előtérbe helyeztek: valóban jó ötlet-e ébredés után azonnal kávét inni? A legtöbb ember számára a reggeli rutin része, hogy alig nyitja ki a szemét, máris a kávéfőző felé indul.
A galériánkban megmutatjuk, hogy miért kellene a kávét inkább későbbre halasztani!































