Végre eldőlt, hogy a szénsavas, vagy a szénsavmentes ásványvíz-e az egészségesebb

Sokan gondolkodtak már el rajta, hogy ha palackos vizet vásárolnak, akkor a savas, vagy a mentes mellett tegyék-e le a voksukat.

A probléma az, hogy mind a kettőben van mikroműanyag, de melyik tesz jobbat a szervezetünknek?

A mikroműanyagok jelenléte az ásványvízben egyre nagyobb aggodalomra ad okot. A kutatások szerint egy liter műanyag palackos ásványvíz akár 240 ezer mikroműanyag részecskét is tartalmazhat.

Ezek a részecskék a palackozás során kerülnek a vízbe, és a leggyakrabban használt műanyagféléből, a polietilén-tereftalátból (PET) származnak. A mikroműanyagok mérete változó, de a legújabb kutatások szerint a részecskék nagy része inkább nanoműanyag, ami 1 mikrométernél is kisebb. Ezek a nanoműanyagok képesek behatolni a belső szerveink sejtjeibe, és akár a véráramba is belekerülhetnek.

Ha viszont már ásványvizet veszünk, akkor a szénsavas, vagy a mentes változat van jobb hatással a szervezetünkre? A galériánkban minden kérdésre választ adunk!

A szénsavas ásványvízben szén-dioxidot oldanak fel, ami buborékokat hoz létre. Természetesen ez a folyamat nem változtatja meg a víz kalória- vagy cukortartalmát, és nem ad hozzá koffeint vagy vitaminokat.
Kattints a további képekért!

Natalia Cheremukhina terapeuta leplezte le, hogy az sem jó, ha túl sok ásványvizet fogyasztunk. A nagy forróságban azonban ezt is túlzásba lehet vinni.

Leadfotó: 123RF

Oldalak

Video Szerelmi horoszkóp
Sztárok
Szellő István már nagyon régóta az RTL Híradó egyik arca. Azonban egy szép gázsiért vajon bevállalna egy Sztárboxos összecsapást?
Sztárok
A walesi házaspár, mint az kiderült, attól tart, hogy két gyermekük Harry nyomdokaiba lép majd.
Sztárok
Cindy Crawford 1993-ban viselte pályafutásának egyik legikonikusabb kreációját, amit most lánya, Kaia Gerber öltött magára a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.