Utazás

Ismered a Thököly úti magányos nő szobrának legendáját? – Ennyi igazság van a storyban

A Thököly út 61. száma alatt álló palota oromzatán áll egy szobor. A legenda szerint a szobrot egy hűséges asszonyról mintázták.

Romantikus történet

A Thököly út 61. szám alatt található villát Ybl Lajos, Ybl Miklós tervezte, az ágak között nehezen észrevehető a női szobrot pedig Ligeti Miklós, a városligeti Anonymus szobor alkotója készítette. A szoborhoz egy romantikus legenda fűződik. Történetünk az első világháború idején játszódik. Élt ebben a házban egy fiatal pár, akik egy napon egy behívólevelet kaptak. A férfinek a frontra kellett mennie harcolni. El is ment, a nő pedig várta. Minden egyes nap az erkélyen állva várta, hogy imádott férje hazatérjen. De sajnos csak a postár érkezett meg, a férfi halálhírével. A nő azonban nem hitt a levélnek, szívében úgy érezte, hogy férje még él, és vissza fog térni hozzá. Így naphosszat az erkélyen állva nézett a messzeségbe, hátha megpillantja kedvesét.

A városra lecsapott azonban a spanyolnátha, a szörnyű betegséget pedig a fiatal nő is elkapta. A nő küzdött a gyilkos kór ellen, de annyira megviselte őt a betegség, hogy csak görnyedve tudott az erkélyen támaszkodni, és várni férje hazatértét. A betegség rövidesen végzett vele, de halála után néhány nappal a férfi is hazatért a frontról. A helybeliek elmesélték neki, hogy mennyire hűségesen várta őt hitvese minden áldott nap, még téves halálhíre után is. A férfi így tiszteletből szobrot emelt a nőnek, az erkély ajtaját pedig örökre befalaztatta.

De mennyi igazság van a történetben?

Lapozz, a cikk folytatódik!

Oldalak

Utazás
Sztárok
Mikes Anna és Krausz Gábor hamarosan visszatérnek Magyarországra az Ázsia expressz forgatásáról. Remélhetőleg csak pozitív élményekkel gazdagodtak odakint.
Sztárok
Rengeteg legendás csókjelenetnek lehettünk már tanúi a filmvásznon, de gondoltad volna, hogy akadnak köztük olyanok is, melyeket a színészek belülről teljesen másként éltek meg, mint azt...
Sztárok
A Buckingham-palota újra és újra azt kommunikálja, hogy Károly király jól van, kezelése pedig remekül halad, ugyanakkor mintha maga az uralkodó egyre inkább aggódna.