Lifestyle

Ezek a veszélyek leselkednek a házikedvencedre a tavasz beköszöntével

Tavasszal újjá éled a természet és vele együtt rengeteg veszély is felüti a fejét, melyek minden bokorból leskelődnek a szőrös kis kedvencedre. Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha meg szeretnéd óvni a kutyusodat!

Felébrednek az élősködők

Ahogy egy kicsit melegedni kezd az idő, a kullancs, a szúnyog és más veszélyes élősködők is megrázzák magukat és pusztító útjukra indulnak. Különösen a fent említett két élőlény rengeteg, kutyánkra veszélyes betegség forrása lehet, hiszen a kullancs Lyme-kórt terjeszt, míg a szúnyog által a szívférgesség fenyegeti a kisállatainkat. Mindkét betegség halálos is lehet, azonban lehet ellenük védekezni gyógyszerekkel és oltással, melyet a felmelegedés elején, állatorvosi felügyelettel el kell kezdeni, hogy állataink megfelelő védettséget kapjanak a paraziták által terjesztett kórságok ellen. Természetesen az élősködők ellen érdemes egész évben védekezni, azonban tavasszal és nyáron különös figyelmet kell fordítani erre.

[pinterest=LINKBEILLESZTÉSEIDE]

Darazsak és méhek

A meleg idővel nemcsak az élősködők, de más veszélyes rovarok és bogarak is megjelennek, ilyen például a darázs és a méh. Ha a kutyádat még sosem csípte meg darázs vagy méh, légy nagyon óvatos, mert lehet, hogy allergiás reakciót vált ki a csípés, mely a kedvenced halálához is vezethet. Az allergiás reakció legtöbbször légzési nehézség, nyáladzás. fájdalom és ájulás formájában jelenik meg, ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni, nem szabad húzni az időt és megvárni, hogy a négylábú magától kiheverje.

[pinterest=LINKBEILLESZTÉSEIDE]

Veszedelmes növények

Nemcsak az állatok, de a növények is megélednek tavasszal és rendszerint megjelennek olyan növények, melyek árthatnak az állatainknak. Ilyen például a toklász, amely hegyes végének és egy irányba álló leveleinek köszönhetően befurakodik a kutya bőre alá, majd elkezd felfelé kúszni az állat testében, ezzel gyulladást és fájdalmat okozva az állatnak. A toklász nagyon veszélyes, akár eljuthat a kutya érrendszerén át a szívig és halált is okozhat, de akár a húgyhólyagba és a fülbe is eljuthat, ahol komoly megbetegedések okozója lehet. Ahogy azt látjuk, hogy a kutyánk erőteljesen nyalogat egy pontot a testén, majd a ponton kihullik a szőr és gyulladt duzzanat jelenik meg, érdemes azonnal a toklászra gondolni és orvoshoz fordulni, ahol egy rutin beavatkozás során az orvos eltávolítja a betolakodót és kitisztítja a sebet. A toklász a hosszú szőrű, lógó fülű kutyákra még nagyobb veszélyt jelent.

[pinterest=LINKBEILLESZTÉSEIDE]

Azonban vannak mérgező, jellemzően tavaszi növények, melyek elfogyasztása okoz gondot, ilyen a nárcisz, a borostyán, az akácfélék, az aranyeső és a gyöngyvirág is. Ezekkel kapcsolatban legyünk fokozottan óvatosak és figyeljünk, mit eszik fel a kutyánk a földről.

Forrás: Azenkutyam Fotó: GettyImages

Oldalak

Lifestyle
Egészség
A szív egyik legfontosabb szervünk, mely munkájával biztosítja a vérkeringést, valamint a véráramláshoz szükséges vérnyomást is. Ki ne akarná, hogy szíve hosszú évtizedekig egészséges maradjon?
Sztárok
Az utóbbi időben felröppent a hír, miszerint ismét egymásra talált Tápai Szabina és Kucsera Gábor, akik hosszú éveken át az ország egyik legnépszerűbb sztárpárját alkották. A két celebritás most...