Lifestyle

A környezetszennyezés segíthet a NASA-nak megtalálni a földönkívülieket?

Mikor az univerzumunkban lévő élet felkutatásáról van szó, általában távcsövekre és űrhajókra gondolunk. De lehet van más módja is?

Űrkutatási eszközök

A Földön kívüli élet felkutatásának egyik leggyakrabban használt eszköze a távcső. Mind a szárazföldi teleszkópokat, mint például a spanyolországi Kanári-szigeteken található Gran Telescopio Canarias, mind az űrbe telepített teleszkópokat, mint például a Hubble űrteleszkóp, arra használják, hogy mérjék, nyomon kövessék és összegyűjtsék a világűrből származó bizonyítékokat, amelyek elvezethetnek minket egy másik, a miénkhez hasonló civilizáció felfedezéséhez.

De mind a földi, mind az űrteleszkópoknak megvannak a maguk korlátai. Általában drága a működtetésük, a javításuk nehézkes, és az egész folyamat időigényes. És bár a teleszkópok csak egy részét képezik annak az arzenálnak, amelyet a tudósok a világegyetem felfedezésére használnak, a kozmosz felfedezése egyszerűen azért korlátozott, mert a fizika törvényei miatt a bolygónkon ragadtunk. Egy kis robotot átdobni 250 millió mérföldnyi hideg, magányos űrön, hogy felfedezze a szomszédunkat, az egy dolog, de egy több ezer fényévre lévő exobolygóra? A világegyetem felfedezésének egyszerűen csak a rendelkezésünkre álló eszközök szabnak határt.

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
Bobbi a legendás énekesnőhöz kísértetiesen hasonló módon vesztette életét, mindössze 22 esztendősen, amikor még előtte állt az élet...
Sztárok
Varga Izabella a kezdetektől a megszűnésig, vagyis 1998-tól 2021-ig játszott a tévésorozatban.
Sztárok
A TV2-nél már volt példa arra, hogy valamelyik műsorhoz egy hatalmas nevet tudtak leszerződtetni. Ilyen volt ugye Gabriela Spanic is.