A vércsoportod a rák kialakulására is hatással lehet

Egyre több tudós és orvos foglalkozik a vércsoportok összetételével, ami nem csoda, mivel ez erősen befolyásolhatja az ember általános egészségi állapotát. Most úgy vélik, a rák kialakulására is hatással lehet.
A világon jelenleg a nulla pozitív a leggyakoribb vércsoport
Az emberi vércsoportok kulcsfontosságúak az orvostudományban, különösen a vérátömlesztések és transzfúziók során. A vércsoportunkat génjeink határozzák meg, és élethosszig változatlan marad. Egyes kutatások szerint különböző vércsoportok eltérő betegségi kockázatokkal járhatnak. Persze az nem törvényszerű, hogy egy bizonyos csoporton belül a betegséget el is kapjuk.
Összesen négy fő vércsoport létezik – A, B, AB és 0. Az AB0-rendszeren túl az emberek vagy Rh-pozitívak vagy Rh-negatívak, ami szintén meghatározza a vérátömlesztési kompatibilitást.
A vércsoport öröklődik, és a szüleinktől kapjuk a genetikai kódot, amely meghatározza, milyen típusú vérrel születünk. A világon a 0 és az A vércsoport a legelterjedtebb. Európában az A vércsoport a leggyakoribb, míg Afrikában a 0 vércsoport dominál. A világon a leggyakoribb vércsoport a 0+ (nulla pozitív). Az emberek körülbelül 37-38 százaléka tartozik ebbe a vércsoportba. A legritkább vércsoport az AB- (AB negatív), ebbe az emberek mindössze körülbelül 1 százaléka tartozik bele.
A vércsoport és a rák kialakulásának kockázata közötti kapcsolat régóta foglalkoztatja a kutatókat. A galériánkban megmutatjuk, hogy milyen új dolgok láttak napvilágot!