Egészség

Te sokszor hazudsz? Megdöbbentő, hogyan hat a szervezetünkre és egészségünkre a gyakori füllentés

Azok az emberek, akik hazugságban élnek, a bűntudat mellett más kockázatot is vállalnak, melyek nem túl kellemes egészségügyi komplikációkhoz is vezethetnek. Aki ugyanis nem gyakorlott hazudozó, annak egy hazugság elmondására pontosan ugyanúgy reagál a szervezete, mint egy vészreakció esetén.

Súlyos bűntudat

Amikor hazudunk, testünk kialakít egy fiziológiás reakciót, ami a szimpatikus idegrendszer aktiválódásával és nagymértékű adrenalin-felszabadulással jár. Ennek következtében a légzés- és a pulzusszám szapora lesz, ellenben az emésztés lelassul, az izom- és az idegrostok pedig túlérzékenyek lesznek. Ez első hallásra nem tűnik komolynak, de idővel olyan következményekhez is vezethet, amiket senki sem akar megtapasztalni, például koszorúér-betegségekhez, stroke-hoz vagy szívelégtelenséghez. Hogy miért? Mert a vérnyomás emelkedik, amikor az ember hazudik, ami huzamosabb idő után életveszélyes. Továbbá ezt a tényt használják ki a hazugságvizsgáló gépek is: azt figyelik, mennyire ugrik meg az alany vérnyomása egy-egy állítás hatására.

Lapozz, folytatjuk!

Oldalak

Egészség
Lifestyle
Közösségi költségvetésből új zebra épül Budapesten. Ezen a helyen nem kell többet aluljárózni.
Lifestyle
Továbbra is nagy félelmek vannak az akkumulátorgyárakkal kapcsolatban. Most szakértők bevonásával igyekeztek helyretenni néhány kérdést.