Egészség

Kismama kórházi csomag: mire lesz feltétlenül szükséged? Az orvos válaszol!

A Semmelweis Egyetem szülészetének orvosai új projektbe kezdtek, melynek részeként a kismamák fontos információkhoz juthatnak. A videósorozatból rengeteget kérdésre választ kaphatnak a szülés előtt álló édesanyák, többek között arra is, hogy mit érdemes bepakolni a kórházi csomagba.

Magunknak is készüljünk

A szülés várható időpontja előtt már 4 héttel érdemes összekészíteni a kórházi csomagot. Ebbe nem csak a babának, de magunknak is kerüljenek olyan holmik, amiket a szülés előtt és után is használni fogunk. A kismamának legyen benne pántos vagy kigombolható hálóing, két pár papucs - az egyik zuhanyzáshoz, a másik pedig egy állítható pántos, mivel előfordulhat, hogy a szülést követően a lábfej megduzzad. Továbbá készítsünk be köntöst, meleg zoknit, rövid- és hosszú ujjú fölsőt, és két törölközőt. A szülést követően jelentkezhet vérzés, így erre a célra megfelelő betétet is tegyünk be, illetve készülhetünk még egészségügyi- és inkontinencia-betétekkel is.

A szülés után szükség lesz még tehermentesítést biztosító melltartóra, szoptatós melltartóra, valamint melltartóbetétre, ami megvédi ruhát a kifakadó tejtől. Szerezz be hasleszorító bugyit vagy pántot is; ezeket a szülés után már javasolt hordani. Kifejezetten puha tapintású WC-papírra is szükség lehet egy esetleges gátseb miatt. Emellé jól jöhet intim törlőkendőt is, a gátseb miatt pedig az üléshez érdemes speciális párnát vinni, ami korong alakú és középen lyukas, így a testsúly nem nehezedik majd a gátra.

Tegyünk meg mindent a komfortunkért

Mint minden kórházi tartózkodáskor, ilyenkor is vigyük magunkkal a pipereszereinket. Sokat jelent még, ha saját étkészletet biztosítunk magunk számára (tányér, pohár, evőeszközök), illetve ezek mosogatásához saját mosogatószert és szivacsot. Az étkezéshez legyen nálunk szalvéta, illetve készüljünk papírzsebkendővel is. Alsóneműből pedig válasszunk kényelmes, pamut darabokat, lehetőleg sötét színűeket, de az eldobható változatból is érdemes néhányat berakni. A hazautazáshoz rakjunk be kényelmes ruhát magunknak és az újszülöttnek is.

Iratok

Ezek az iratok ne maradjanak otthon:

  • ​​​Személyi igazolvány
  • TAJ-kártya
  • Gondozási kiskönyv
  • Leletek és zárójelentések
  • Házassági anyakönyvi kivonat
  • Apai elismerő nyilatkozat, ha az édesapával élettársi kapcsolatban élünk

Erre lesz szüksége a babának

A szoptatáshoz és büfiztetéshez szerezzünk be textilpelenkákat, valamint egy szoptatóspárna is tovább emelheti a saját, és a kisbabánk komfortérzetét is. Készítsünk össze bodykat és rugdalózókat, kistakarót és sapkát, kiskesztyűt, esetleg angolpólyát vagy hálózsákot. A babfotózáshoz is választhatunk külön kisruhát és egy aranyos plüssállatot. Habár sok kórházban adnak popsitörlőt és popsikenőcsöt, mégis kényelmes, ha van a táskában saját, és néhány kisméretű eldobható pelenka is. kórházi csomag újszülöttnek kismamának

Telefon és töltő

Természetesen vigyük magunkkal a telefonunkat és annak töltőjét is! Egyrészt a kapcsolattartáshoz elengedhetetlen, másrészt pedig az olyan, gyermekágyi időszakot segítő applikációk miatt, mint a DocKid. Összefoglaltuk, hogy miket érdemes a kórházi "túlélőcsomagba" pakolnia a kismamáknak; azonban a Dockid alkalmazás szépsége, hogy a várandósokat fogantatástól születésig ellátja hasznos, könnyen értelmezhető, bárhol és akárhányszor fogyasztható családbarát videókkal.

Lead fotó, fotó: Pexels /Sarah Chai, Marcin Jozwiak/

Oldalak

Egészség
Fashion&Beauty
A hiperpigmentáció olyan állapot, amely során a bőrön sötét foltok jelennek meg, melyek az egyenetlen melanin eloszlás miatt alakulnak ki. A jó hír viszont, hogy felveheted a küzdelmet a nemkívánatos...
Fashion&Beauty
A tavasz elég kiszámíthatatlan évszak és ilyenkor igazi kihívást jelent sikkesen, de mégis praktikusan öltözködni.
Lifestyle