5 étel, amit egyáltalán nem kellene fogyasztanunk

Finomított cukor
A szukrózt a szervezet glükózzá és más egyszerű cukorrá alakítja, amit aztán energiaként elhasználunk. Amikor ez kis mennyiségben történik, nincs is probléma, ám ez a mennyiség töredéke annak, mint amit jellemzően beviszünk. De amikor túlzott mennyiségben fogyasztjuk, akkor a vércukorszintünk rendkívüli mértékben megnő. Ekkor a szervezet inzulint bocsát ki, ami hirtelen ellentétes folyamatot indít be, vagyis gyorsan eltávolítja a vérkeringésben lévő vércukrot úgy, hogy beszállítja a sejtekbe. Ez egyrészt óriási ingadozást okoz a vércukorszintben, amitől hirtelen újra éhes leszel, másrészt a sejtek a felesleget zsírként raktározzák, tehát hizlal is. A gyors vércukorcsökkenés enerváltságot is okoz, az ingadozás pedig nagyon megterhelő a hasnyálmirigy számára. A túl sok ingadozás oda vezethet, hogy a hasnyálmirigy kimerül és cukorbeteg leszel!
























