Egészség

A kórházi műtőkben miért megy folyamatosan a klíma? Erről a titokról sokan nem tudnak

Óriási gondot tud okozni, ha egy kórházi műtőben nem működik a klíma.

Anélkül nem lenne szabad már belevágni egy komoly beavatkozásba

A magyar egészségügy egyik legsürgetőbb, mégis sokáig háttérbe szorított problémájára irányult rá a figyelem, amikor a kormány bejelentette: azonnali, 3,6 milliárd forintos keretből kezdik meg a kórházi klíma- és hűtőberendezések javítását, illetve fejlesztését. A döntést egy országos felmérés előzte meg, amely feltárta, mennyire elöregedett infrastruktúrával működnek a hazai intézmények.

Magyar Péter egy Facebook-videóban arról beszélt, hogy a helyzet súlyosabb, mint azt sokan gondolnák: vannak olyan berendezések, amelyek 20, sőt 40 éve szolgálnak, és már régen túllépték azt az élettartamot, amely mellett biztonságosan és hatékonyan működhetnének. A fejlesztések során a műtők, az intenzív osztályok, a sürgősségi ellátás, a diagnosztikai központok és a steril terek élveznek elsőbbséget, hiszen ezekben a helyiségekben a klímatechnika a betegbiztonság alapfeltétele.

Video Szem nem maradt szárazon: 10 éves a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány

A közvélemény számára azonban kevésbé ismert, hogy a műtőkben működő klímaberendezések nem egyszerű légkondicionálók. Nem arról van szó, hogy a sebészek kényelmesebb hőmérsékleten szeretnének dolgozni, vagy hogy a betegek komfortérzete miatt kell hűteni a helyiséget nyáron.

Mi ennek az oka, és miért marad el egy műtét, ha nem megy a klíma a kórházi műtőben? Nos, a galériánkban megmutatjuk!

Leadfotó: 123RF – Illusztráció

Oldalak

Egészség
Egészség
A többség a strandokon próbálja túlélni a kánikulát, és előfordul, hogy nyelünk egy kis vizet a medencében.
Lifestyle
A legtöbben nem is gondolnák, milyen gyorsan válik az ágy a kórokozók melegágyává. A szakértők elárulták, pontosan milyen időközönként és hány fokon célszerű kimosni az ágyneműhuzatot.
Egészség
A fehér kenyér hosszú ideje a legegészségtelenebb pékáruk egyikeként él a köztudatban, de a szakemberek szerint akad más olyan termék is, amit még ritkábban lenne érdemes az asztalra tenni. Sokan...
Lifestyle
Készül az első hivatalos dokumentumfilm a Szívek szállodájáról az HBO Maxra, a rajongók legnagyobb örömére.
Lifestyle
Hatalmas felháborodást és élénk vitát váltott ki a közösségi médiában az a videó, amelyen egy édesanya váratlanul a medence vizébe engedi felöltöztetett kisbabáját.
Sztárok
Megható és humoros vallomással köszöntötte fel születésnapján Majkát a felesége. Majoros Hajnalka megmutatta, milyen a rapper, amikor kialszanak a reflektorfények.