Úgy bejött valakinek a palackok visszaváltása, hogy venni tudott egy házat

Magyarországon már történt olyan, hogy valaki luxusnyaralásra spórolt össze, mert folyamatosan összegyűjtötte a kidobott palackokat és dobozokat.
A 36 éves férfi története azonban ennél is továbbmegy, mert ő egy házra szedte össze a pénzt belőle, ráadásul nem is Magyarországon
A környezetvédelem és a fenntartható hulladékgazdálkodás egyre nagyobb szerepet kap világszerte, így Magyarországon is. Az elmúlt években hazánkban is bevezették a kötelező visszaváltási rendszert, amely lehetőséget biztosít a műanyag, fém és üveg palackok, valamint dobozok visszaváltására.
Az új szabályozás értelmében minden 0,1 és 3 liter közötti egyutas műanyag, fém és üveg italcsomagolás visszaváltható lett. A bevezetés nem volt zökkenőmentes, és az első hónapokban több problémával kellett szembenézni, de ma már a legtöbb helyen nincs gond, ráadásul folyamatosan fejlődik a rendszer. A visszaváltó automaták karbantartása és fejlesztése révén szinte eltűntek a technikai problémák, és a rendszeres ürítése és bővítése segített a túlterheltség csökkentésében is.
A MOHU vállalása szerint az indulástól számított harmadik évre a visszaváltási arány eléri a 90 százalékot Magyarországon. Tény, hogy ha valaki ki is dobja a visszaváltható palackokat, a kevésbé tehetősek ezt összegyűjtik.
Arról már mi is beszámoltunk, hogy valaki luxusnyaralásra gyűjtött össze belőle, na de egy házra? A galériánkban megmutatjuk a történetet!





























