Utazás

Közel van, gyönyörű, és istenieket ehetsz: ebbe a városba mindenképpen látogass el

Brno mindössze 3 és fél óra alatt elérhető Budapestről, de korántsem csak közelsége, hanem építészeti látványosságai és gasztronómiai élményei miatt is érdemes idelátogatni.

Rengeteg élmény, program vár

Brno nemcsak ipari és kulturális, hanem közlekedési csomópontja is Csehország déli részének, így igen könnyen megközelíthető vonattal, autóval és busszal. Az óvárosi részt hangulatos villamosvonalai, csábító központi terei és sétálóutcái a legszebb Közép-európai városok közé emelik. Morvaország fővárosának vonzerejét felismerve néhány ott dolgozó magyar fiatal kezdeményezésére jött létre a HelloBrno, tematikus városi sétákat szervező vállalkozás, amely immár minden hétvégén tart magyar nyelvű kalandozásokat a városban.

Video Itt a nagy 2026-os szerelmi horoszkóp: érzelmi áttörések éve jön

brno utazás városnézés gasztronómia

„Egy baráti társaság vagyunk és a munka miatt jöttünk Brnoba. Egy idő után rengetegen kértek tőlünk segítséget abban, hogy milyen látnivalókat, vendéglátóhelyeket érdemes felkeresni a városban. Így személyesen tapasztaltuk meg, hogyan vált egyre népszerűbbé a település. Kb. három éve döntöttünk úgy, a túravezetést szervezett formában csináljuk tovább, így született meg a HelloBrno" – idézi fel a kezdeteket Pál Gábor.

Lapozz a folytatáshoz!

Oldalak

Utazás
Lifestyle
A Mérlegnek különleges napja lesz: egy családtag vagy közeli barát megnyílhat előtted, és ez közelebb hozhat benneteket egymáshoz. Olvass tovább!
Lifestyle
A Ráknak a Neptunusz és a Plútó energiája segít gyógyítani olyan érzelmi sebeket, amelyeket talán már régóta cipel.Olvasd el te is napi horoszkópodat!
Lifestyle
Felesleges drága csapdákra költened: egy pofonegyszerű, filléres konyhai trükkel kíméletesen, mégis hatékonyan tarthatod távol a kártevőket.
Lifestyle
Az orchidea gondozása sokaknak okoz fejtörést, ezért az interneten újra és újra felbukkannak bizonyos praktikák: az egyik legismertebb módszer a jégkockás trükk, amelyről évek óta megoszlanak a...
Egészség
Természetesen az a jó, ha kiegyensúlyozottan étkezünk, és ha a hús is benne van az étrendünkben.
Lifestyle
A gazdagsághoz tényleg rengeteg tehetség kell, vagy egy jó adag szerencse is?