Lifestyle

"Sokkal szabadabbnak éreztem magam, mint odakint" - Így élt 40 napig egy barlangban ez a nő

Az agy működésénének kutatását akarta támogatni a nő, aki több társával együtt 40 napig élt egy barlangban, 400 méterrel a föld alatt.

"Mindig is lenyűgözött az emberi agy működése"

A Franciaországban élő idegkutató, Margaux Romand Monnier mindig is csodálta az emberi agy működését, legfőbb szakmai célja, hogy választ találjon a témában még eddig megválaszolatlan kérdésekre.

Amikor meghallotta, hogy egy új kutatáshoz olyan nőket és férfiakat keresnek, akik hajlandóak lennének 40 napra beköltözni egy barlangba, 400 méterrel a föld alá, azonnal jelentkezett. A kísérlet során azt vizsgálták, hogyan reagál az emberi agy olyan szélsőséges körülményekre, mint a huzamosabb ideig tartó elzártság, a sötétség, illetve a nem mindennapi élőhely.

Video Szem nem maradt szárazon: 10 éves a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány

Végül 15, teljesen különböző háttérrel rendelkező férfi és nő költözött le a franciaországi Ariège megyében található barlangba.

Cikkünk folytatódik, lapozz.

Fotó: pinterest

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Egy beszélgetés során olyan információ juthat el a Bikához, amely átértékelteti vele a jelenlegi helyzetet. Olvasd el mai horoszkópodat!
Lifestyle
Bár még tombol a nyár, de hamarosan megkezdődik az új tanév, és sokan szeretnek előre tervezni.
Sztárok
Első gyermekét várta A mi kis falunk álompárja, Sodró Eliza és Rusznák András, aki végül meg is érkezett.
Utazás
Nyáron bizony gyakori szokott lenni a defekt az autóknál, és nagyon nem mindegy, hogyan reagálunk rá.
Egészség
Elgondolkodtál már valaha azon, hogy miért leszel annyira szomjas egy kemény edzés vagy egy hosszabb napsütéses kintlét után? Valahányszor izzadsz edzés közben, a tested elveszíti a hidratáltan tartó...
Sztárok
Natalie Portman most azzal van elfoglalva, hogy hamarosan érkezik a harmadik gyermeke, de van egy film, amit valószínűleg sokáig nem fog neki megmutatni.