Lifestyle

Lehetnek-e külföldi nézők a tokiói olimpián? Megszületett a döntés

A világjárvány miatt egy évvel elhalasztott júliusi olimpiát a koronavírus elleni győzelem bizonyítékának szánják a szervezők. Vajon sikerülni fog?

Olimpia nézők nélkül?

Régóta vita tárgyát képezte, hogy részt vehetnek-e nemzetközi vendégek a tavalyról 2021-re halasztott tokiói olimpián, amit a tervek szerint július 23. és augusztus 8. között rendeznek meg, majd augusztus 24-től szeptember 5-ig tart a paralimpia a japán fővárosban. Március elején Hasimoto Szeiko, a tokiói olimpia szervezőbizottságának vezetője amellett érvelt, hogy legyenek nézők a nyári ötkarikás játékok versenyein. A korábbi olimpiaügyi miniszter szerint a szurkolóknak legalább korlátozott számban meg kell engedni a részvételt az olimpián és a paralimpián.

Szíjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is találkozott márciusban Murakava Tamajóval, az olimpiáért felelős japán miniszterrel. Ekkor fontos kérdésnek nevezte, hogy lehetnek-e nézők az eseményeken, és ha igen, lehetnek-e külföldiek. Hozzátette, a koronavírus-járvány idején a legfontosabb az emberi életek és az egészség megvédése.

Ami biztos, hogy az ideérkező sportolóknak nagyon komoly tesztelési kötelezettségeik lesznek. A jelenlegi elképzelések szerint nem követelik majd meg a beoltottságot a sportolóktól, bár itt már tudtak arról, hogy a mi sportolóink be lesznek oltva” – mondta el ekkor Szijjártó Péter.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) nemrégiben újjáválasztott elnöke március 11-én online sajtótájékoztatóján azt mondta, még nincs döntés a külföldi szurkolók olimpiai jelenlétéről, habár azon a héten a Kyodo japán hírügynökség arról adott hírt, hogy már megvan a kormánydöntés arról, hogy a koronavírus-járvány miatt külföldi nézők nélkül rendezik meg a nyárra halasztott olimpiát és paralimpiát. Bach ekkor azt mondta: az ügyben konzultálnak a japán kormánnyal és a játékok szervezőbizottságával, végleges döntés még nincsen.

Video Szem nem maradt szárazon: 10 éves a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány

Március 20-án aztán megszületett a végleges döntés. A szervezőbizottság ekkor jelentette be, hogy nem lehetnek külföldi szurkolók az olimpia és a paralimpia versenyein. Seiko Hashimoto, a tokiói bizottság elnöke azt ígérte, hogy azokat, akik már jegyet váltottak az ötkarikás játékokra, mindenképp kárpótolnak majd, illetve hogy a nemzetközi nézők hiánya nem fogja elrontani az olimpiát.

A 2020-as tokiói játékok teljesen mások lesznek, mint ahogy megszoktuk őket, de a lényeg ugyanaz marad. A sportolók mindent beleadnak, és kiváló teljesítményükkel inspirálják az embereket” – mondta Hashimoto asszony.

A New York Times információi szerint azonban a szervező bizottságoknak hatalmas fejtörést okoz az ezidáig megvásárolt jegyek visszatérítése a vásárlók számára, a tengerentúlról ugyanis közel 600 ezer jegyet adtak el eddig az olimpiára, valamint 30 ezer jegyet az augusztusban kezdődő paralimpiai játékokra.

Olyan összefogást kezdeményezett kéttucatnyi vezető, amilyen a második világháború óta nem volt.

Leadfotó: 123rf.com

Oldalak

Lifestyle
Egészség
Támad a hőkupola, ami olyan forróságot fog előidézni hétvégén, hogy jóval több folyadékra lesz szüksége a testednek.
Sztárok
Repül a boldogságtól az ATV Híradó közkedvelt műsorvezetője, Nemes Anna. A tévés a közösségi oldalán kürtölte világgá, hogy egy hosszú, de gyönyörű éjszaka után végre megszületett első gyermeke, aki...
Sztárok
A brit királyi családban újabb fordulat borzolja a kedélyeket, miután Harry herceg egy váratlan lépéssel teljesen új irányba terelte a régóta húzódó ügyét. A döntés állítólag a palotát is meglepte,...
Lifestyle
A Nyilasnál egy utazással, tanulással vagy új lehetőséggel kapcsolatos terv most sokkal reálisabbnak tűnhet, mint korábban.
Lifestyle
Egyre többen engedik el a fantáziájukat, és mást is tesznek a víz mellé a jégkockatartóba.
Lifestyle
Sokan időről időre visszagörgetnek régi üzenetváltásaikhoz, de kevesen gondolnak bele, miért teszik ezt valójában. Pszichológusok szerint ez a szokás nem egyszerű nosztalgiázás, hanem fontos dolgot...