Utazás

Nem válogatott az eszközökben: még apjánál is brutálisabb volt Drakula fia

Vlad Tepes havasalföldi fejedelem - aki a fáma szerint Bram Stoker Drakulájának ihletője is volt - fia, Rossztévő Mihnea apjához hasonlóan számtalan gaztettet követett el élete során.

A vér nem válik vízzé

Régóta beszélik, hogy Bram Stoker ikonikus Drakulájának, a populáris kultúra leghíresebb vérszívójának ihletője egy középkori havasalföldi fejedelem, a rettegett Vlad Tepes volt, aki előszeretettel húzatta karóba ellenlábasait (kevesen tudják, de még a magyar Mátyás király börtönében is ült), s rengeteg ember vére tapadt a kezéhez. 1476-ban fejezte be viszonylag rövid (alig több mint negyven éves) földi pályafutását, azonban utódai legalább annyira bestiálisak voltak, mint apjuk - írja a Heritage Daily.

III. Vlad fiát, I. Mihneát (Mihnea cel Rău) Rossztévő Mihnea melléknéven ismerték. 1460-ban vagy 1462-ben láthatta meg a napvilágot a Drăculeşti klán sarjaként. A név egyébként II. Vladtól (Vlad Dracul) származik, aki azt követően kezdte el viselni a Dracul megnevezést, hogy Zsigmond király bevette a Sárkány Lovagrendbe (a draco jelentése latinul: sárkány).

Mihnea és két öccse abban az időszakban cseperedtek fiatal felnőttekké, amikor apjuk folyamatos harcot vívott az oszmánpárti bojárokkal, valamint a törökökkel. Vlad Tepes (III. Vlad) szinte Európa-szerte híres volt párját ritkító kegyetlenségéről. Körülbelül 40-100 ezer európai civil haláláért tartották felelősnek, 1462-ben pedig több mint 23 ezer török katonát húzatott karóba Târgovișténél (Tirgovics).

Fotó: 123rf

Lapozz, cikkünk folytatódik!

Oldalak

Utazás
Lifestyle
A Fővárosi Állat- és Növénykert április 19. és 21. között rendezi meg a Föld Fesztivált, amelyen látványetetésekkel, állatbemutatókkal, állattréningekkel és kézművesprogramokkal várják a látogatókat...
Utazás
Három autó, egy gyalogos: meg tudod határozni az áthaladás pontos sorrendjét?
Utazás
Vannak slágerországok, amiket a magyarok imádnak meglátogatni az előszezonban. Közben már érdemes lesz kigondolni, külföldön, vagy belföldön kapcsolódnánk-e ki a nyáron.