Brutális hőségriadó lépett életbe: erre a 17 vármegyére adott ki figyelmeztetést a HungaroMet

Pusztító meleg
A brutális felmelegedés miatt a HungaroMet hatalmas területre adott ki hivatalos riasztást a magas középhőmérséklet miatt. Az ország térképe valósággal lángol: 6 vármegyére a másodfokú, narancssárga figyelmeztetést, míg további 11 vármegyére a citromsárga riasztást léptették életbe. Ma már ugyanis az ország döntő többségén 25 fok felett alakul a napi középhőmérséklet (ami a nappali és az éjszakai értékek átlaga), a legdurvább helyzetben lévő középső és déli területeken pedig a 27 fok feletti átlagértékekre is fel kell készülni.
Fotó: Met.hu
A fojtogató meleg mellett egy másik, láthatatlan veszélyre is nyomatékosan figyelmeztetnek a szakemberek. Az UV-sugárzás ma elérheti az extrém, 8,1-es értéket. Ilyen szintű sugárzásnál a tűző napon akár 15-20 perc alatt is súlyos leégést lehet szenvedni. A meteorológusok és az orvosok mindenkit arra kérnek, hogy a kritikus, 11 és 15 óra közötti időszakban lehetőség szerint kerüljék a közvetlen napfényt, használjanak magas faktorszámú fényvédő krémet, és gondoskodjanak a folyamatos, bőséges folyadékpótlásról.
























