Brutális hőségriadó lépett életbe: erre a 17 vármegyére adott ki figyelmeztetést a HungaroMet

Pokoli forrósággal csap le ránk a nyár, és a meteorológusok szerint ma már az ország szinte minden pontján extrém terhelés éri a szervezetünket. Nemcsak a délutáni csúcsértékek lesznek ijesztőek, de a láthatatlan veszély ellen is védekeznünk kell.
Pokoli napok
Már a kora reggeli órákban érezni lehetett, hogy a mai nap nem a kellemes nyári felfrissülésről fog szólni. A HungaroMet legfrissebb előrejelzése szerint az ország túlnyomó részén nagyrészt derült, tűző napos időre kell készülnünk. Bár a középső és a déli megyékben felbukkanhat némi gomolyfelhő az égen, ezek semmiféle enyhülést hozó csapadékot nem tartogatnak magukban. A légmozgás ráadásul többnyire mérsékelt marad, így a szél sem fogja hűteni a levegőt, miközben a hőmérők higanyszálai villámgyorsan kúsznak majd felfelé.
Fotó: Met.hu
A legmagasabb nappali hőmérséklet országos átlagban 31 és 37 fok között alakul, vagyis az ország több pontján súrolni fogjuk a tikkasztó, 40 fok közeli csúcsértékeket. A hőség ráadásul a naplemente után sem tágít könnyen: késő este is mindössze 18 és 29 fok közé hűl csak le a levegő, ami a sűrűbben lakott, betonos városi részeken szinte elviselhetetlenül meleg éjszakát vetít előre. 17 vármegyére adtak ki riasztást - mutatjuk a részleteket.


























