Chloé Zhao történelmet írt – Íme, a 2021-es Oscar-gála díjazottjai

És az Oscart kapja…

2021-ben az alábbi kategóriákban osztották ki az aranyszobrocskát. Az egyes kategóriákban az összes jelöltet felsoroljuk, vastagon kiemelve a győztest.

Legjobb vizuális effektek

  • Love and Monsters – Matt Sloan, Genevieve Camailleri, Matt Everitt és Brian Cox
  • Az éjféli égbolt – Matthew Kasmir, Christopher Lawren, Max Solomon és David Watkins
  • Mulan – Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury és Steven Ingram
  • Ivan, az egyetlen – Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones és Santiago Colomo Martinez
  • Tenet – Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley és Scott Fisher

Legjobb hang

  • A Greyhound csatahajó – Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders és David Wyman
  • Mank – Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance és Drew Kunin
  • A kapitány küldetése - Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller és John Pritchett
  • Lelki ismeretek – Ren Klyce, Coya Elliot és David Parker
  • A metál csendje – Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortes és Philip Bladh

Legjobb vágás

  • The Father – Yorgos Lamprinos
  • A nomádok földje – Chloé Zhao
  • Ígéretes fiatal nő – Frédéric Thoraval
  • A metál csendje – Mikkel E.G. Nielsen
  • A chicagói 7-ek tárgyalása – Alan Baumgarten

Legjobb smink

  • Emma - Marese Langan, Laura Allen és Claudia Stolze
  • Vidéki ballada az amerikai álomról - Eryn Krueger Mekash, Patricia Dehaney, Matthew Mungle
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya - Matiki Anoff, Mia Neal, Larry M. Cherry
  • Mank - Kimberley Spiteri, Gigi Williams
  • Pinocchio - Dalia Colli, Mark Coulier, Francesco Pegoretti

Legjobb jelmez

  • Emma – Alexandra Byrne
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya – Ann Roth
  • Mank – Trish Summerville
  • Mulan – Bina Daigeler
  • Pinocchio – Massimo Cantini Parrini

Legjobb operatőr

  • Judas and the Black Messiah – Sean Bobbitt
  • Mank – Erik Messerschmidt
  • A nomádok földje – Joshua James Richards
  • A kapitány küldetése – Dariusz Wolski
  • A chicagói 7-ek tárgyalása – Phedon Papamichael

Legjobb látványtervezés

  • The Father - látványtervező: Peter Francis; díszletberendező: Cathy Featherstone
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya - látványtervező: Mark Ricker; díszletberendező: Karen O'Hara és Diana Sroughton
  • Mank - látványtervező: Donald Graham Burt; díszletberendező: Jan Pascale
  • A kapitány küldetése - látványtervező: David Crank; díszletberendező: Elizabeth Keenan
  • Tenet - látványtervező: Nathan Crowley; díszletberendező: Kathy Lucas

Legjobb eredeti dal

  • „Fight for You” a Judas and the Black Messiah c. filmből – zene: H.E.R. és Dernst Emile II; szöveg: H.E.R. és Tiara Thomas
  • „Hear My Voice” A chicagói 7-ek tárgyalása c. filmből – zene: Daniel Pemberton; szöveg: Daniel Pemberton és Celeste Waite
  • „Husavik” az Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története c. filmből – zene és szöveg: Savan Kotecha, Fat Max Gsus és Rickard Göransson
  • „Io sì (Seen)” az Előttem az élet c. filmből – zene: Diane Warren; szöveg: Diane Warren és Laura Pausini
  • „Speak Now” a One Night in Miami... c. filmből – zene és szöveg: Leslie Odom Jr. és Sam Ashworth

Legjobb eredeti filmzene

  • Terence Blanchard – Az 5 bajtárs
  • Trent Reznor és Atticus Ross – Mank
  • Emile Mosseri – Minari
  • James Newton Howard – A kapitány küldetése
  • Trent Reznor, Atticus Ross és Jon Batiste – Lelki ismeretek

Legjobb animációs rövidfilm

  • Burrow – Madeline Sharafian és Michael Capbarat
  • Genius Loci – Adrien Mérigeau és Amaury Ovise
  • Ha bármi történik, szeretlek – Will McCormack és Michael Govier
  • Opera – Eric Oh
  • Yes-People – Gísli Darri Halldórsson és Arnar Gunnarsson

Legjobb élőszereplős rövidfilm

  • Feeling Through – Doug Roland és Susan Ruzenski
  • The Letter Room – Elvira Lind és Sofia Sondervan
  • The Present – Farah Nabulsi
  • Two Distant Strangers – Travon Free és Martin Desmond Roe
  • White Eye – Tomer Shushan és Shira Hochman

Legjobb rövid dokumentumfilm

  • A Concerto Is a Conversation – Ben Proudfoot és Kris Bowers
  • A Love Song for Latasha – Sophia Nahali Allison és Janice Duncan
  • Colette – Anthony Giacchino és Alice Doyard
  • Do Not Split – Anders Hammer és Charlotte Cook
  • Hunger Ward – Skye Fitzgerald és Michael Shueuerman

Legjobb dokumentumfilm

  • Kedves kém – Maite Alberdi és Marcela Santibáñez
  • Kollektíva – Alexander Nanau és Bianca Oana
  • Tanítóm, a polip – Pippa Ehrlich, James Reed és Craig Foster
  • Time – Garrett Bradley, Lauren Domino és Kellen Quinn
  • Több mint tábor: A fogyatékosok forradalma – Nicole Newnham, Jim LeBrecht és Sara Bolder

Legjobb idegennyelvű film

  • Better Days (Saonien tö ni) (Kína) – rendezte: Derek Tsang
  • Kollektíva (Románia) – rendezte: Alexander Nanau
  • Még egy kört mindenkinek (Dánia) – rendezte: Thomas Vinterberg
  • Quo Vadis, Aida? (Bosznia) – rendezte: Jasmila Žbanić
  • The Man Who Sold His Skin (Tunézia) – rendezte: Kaouther Ben Hania

Legjobb animációs film

  • Előre – Dan Scanlon és Kori Rae
  • Lelki ismeretek – Pete Docter és Dana Murray
  • Lunaria – Kaland a Holdon – Glen Keane, Gennie Rin és Peilin Chou
  • Shaun, a bárány és a farmonkívüli – Richard Phelan, Will Becher és Paul Kewley
  • Wolfwalkers – Tomm Moore, Ross Stewart, Paul Young és Stéphan Roelants

A főbb kategóriák győzteseiért lapozz a következő oldalra!

Oldalak