Akár Szoboszlait is agyonüthette volna – Ez esett be a pályára a magyar-kazah meccsen

A mérkőzés a 20. perc környékén egészen más irányt vett
A stadion fölött kifeszített kamerarendszer egyik eleme – egy úgynevezett „skycam” vagy drótkötélre függesztett mozgó kamera – hirtelen füstölni kezdett, majd a beszámolók szerint lángra is kapott.
A Redditen megjelent szemtanúi beszámoló szerint pár másodpercen belül elszakadt a felfüggesztéshez használt drót, és a kamera nagy sebességgel zuhant a pályára.
A szerkezet az oldalvonal közelében csapódott a földbe, alig néhány méterre attól az operatőrtől, aki éppen a partvonal mellett dolgozott. A jelenet drámai volt, és a stadionban tartózkodók közül sokan csak később fogták fel, milyen súlyos következményei lehettek volna az esetnek.
Szóval igen, a kamera eltalálhatta volna Szoboszlait, vagy bármelyik másik játékost, amiből könnyen tragédia lehetett volna. A közvetítést adó M4 Sport is azonnal jelezte a nézőknek, hogy kamera zuhant a pályára, és a játékvezető rövid időre félbeszakította a mérkőzést, és elrendelt egy ivószünetet.
A drótkötélre függesztett kamerák a modern sportközvetítések egyik leglátványosabb elemei, hiszen dinamikus, madártávlati képeket adnak, és olyan perspektívákat nyújtanak, amelyek korábban elképzelhetetlenek voltak. A rendszer azonban nagy terhelésnek van kitéve: a kamerát mozgató motorok, a feszített kábelek és a folyamatos irányváltások mind komoly igénybevételt jelentenek. Egy ilyen szerkezet meghibásodása ritka, de nem példa nélküli. A mostani eset azonban különösen veszélyes volt, mert a kamera nem egy üres területre, hanem közvetlenül a pálya mellé zuhant.
A mérkőzés folytatódott, és a játékosok láthatóan igyekeztek kizárni a történteket, de a nézők és a stábtagok körében még sokáig téma maradt az incidens. A szerencse ezúttal a stadionban tartózkodók mellé állt, de a jövőben biztosan szigorúbb ellenőrzésekre lehet számítani, hogy hasonló eset ne fordulhasson elő.
























