Recept

Retró diéta: tanulságos étrendek az '50-es évek szexszimbólumaitól

Audrey Hepburn

Sok apró részlet derül ki a régi szép idők stílusikonjáról az "Audrey at Home", azaz "Audrey otthon" című könyvből, amit még fia, Luca Dotti írt édesanyjáról. Hepburn nem csak egy retró sztár az '50-es évekből. Ő máig legalább egy olyan fontos példakép a nők számára, mint kortársai, a már említett Marilyn és az ezután következő Elizabeth Taylor. A színésznőt nem csupán tehetségéért szerettük és tesszük még mindig, hanem a kivételes eleganciájáért is, hiszen ő sosem megy ki a divatból. De vajon hogy tartotta formában gyönyörű alakját?

Imádjuk: tészta és csoki minden nap

Audrey Hepburn minden nap evett csokit és tésztát. Amikor ezt megtudtuk, majdnem lefordultunk a székről, ugyanis egyre csak az a reakció jutott eszünkbe: hogy volt képes ilyen vékony maradni? Persze a szerencsés alkatok is léteznek a világon, akik bármit esznek, meg se kottyan nekik. De legalább ezentúl lesz egy szuper kifogásunk a "csaló napokra": ha Audrey édességgel és spagettivel bűnözött, akkor nekünk is lehet.

A nassolás mellett is csak egészségesen

"Megőrült a paradicsomszószos tésztáért, simán elélt volna rajta" - olvasható a róla készült, fia, Luca által írt könyvben. Annak ellenére, hogy bármikor szívesen magáévá tett egy tányér spagettit vagy kis csokit, azért alapvetően odafigyelt az egészséges táplálkozásra. Ennek egyik bizonyítéka, hogy soha nem ette tele magát, csak körülbelül "nyolcvan százalékosra", ezért sokszor rendelt a gyerek étlapról. Mivel Audrey a második világháború idején nőtt fel, amikor az emberek többsége éhezett, Hepburn nagyra értékelt mindent, ami az asztalára került. Épp ezért, mindig annyit kért, amennyit el is fogyasztott, soha nem pazarolt. Példaértékű, nem igaz?

Video Szem nem maradt szárazon: 10 éves a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány

Színesben látta a világot

Amikor Audrey a családjának főzött, mindig igyekezett érdekessé, különlegessé, de főleg színessé varázsolni az ételeket. A mottója is az volt: "egy színtelen tányér elég unalmas, biztos nem is tesz jót senkinek". A hétköznapi étrendje egyébként mindig háromszori étkezésből állt, és nagyon változatos volt. Imádta a tejtermékeket - főként a natúr joghurtot - és a friss gyümölcs- és zöldségféléket. Nagy kedvence volt például az alma, amit minden fogás után elfogyasztott desszert gyanánt.

A Hepburn-diéta üzenete

Az egész lényege, hogy a testünk mindig jelez. Ha a szervezetünk már nem kíván egy bizonyos mennyiségű vagy fajta kaját, ne akarjuk magunkba tuszkolni. Ez az állítás nem csak az édességekre vonatkozik, hanem a vitamindús gyümölcsökre és zöldségekre is. A másik pedig, hogy - amit már Monroe-nál is megjegyeztünk - mikor fáradtak vagyunk és megszólal a vészriasztó, kerüljük el a konditermet, hagyjunk időt a feltöltődésre és alvásra legfőképp. Summa summarum, Hepburn kisasszony azért tudott valamit.

Lapozz tovább Elizabeth Taylor tippjeiért!

Fotók: Pinterest.com

Oldalak

Recept
Lifestyle
Egyre többen engedik el a fantáziájukat, és mást is tesznek a víz mellé a jégkockatartóba.
Lifestyle
Sokan időről időre visszagörgetnek régi üzenetváltásaikhoz, de kevesen gondolnak bele, miért teszik ezt valójában. Pszichológusok szerint ez a szokás nem egyszerű nosztalgiázás, hanem fontos dolgot...
Lifestyle
A modern csillagászat próbálja egyszerre feltárni a galaxis fizikai szerkezetét és azokat a feltételeket, amelyek meghatározzák, hol lehet élet a Tejútrendszerben.
Sztárok
A mindig csodás Alexandra Daddario ott volt a lelátón, és Angliának szurkolt a foci-vb-n.
Lifestyle
Vannak szobák, amiket csak ventilátorral tudunk hűteni a klíma helyett, azonban nem mindegy, hogyan.
Sztárok
A TV2 már javában készül az őszi szezonra, és úgy tűnik, idén sem maradnak izgalmak nélkül a nézők. Fischer Gábor, a TV2 Csoport programstratégiai és tartalomgyártási igazgatója egy friss videóban...