Ki nem találnád, igazából miért van minden liftben tükör: íme a magyarázat, amire sosem gondolnál

Szelfi liftezés közben
Egy másik vélekedés szerint a tükör valójában az unaloműzést szolgálja. Hiszen a liftben néha úgy érezhetjük, hogy az idő ólomlábakon jár, és még egy fél perces utazás is kész örökkévalóságnak tűnhet. Ilyenkor ellenőrizheted a tükörben a ruhád és a sminked, ami máris sokkal érdekesebb, mint az ölbe tett kézzel ácsorgás. Akadnak persze olyanok is, akik ilyenkor kihasználják a ragyogó lehetőséget, és szelfit lőnek magukról. (Igaz, ez csakis akkor komfortos, ha az ember egyedül utazik a liftben.)
Sajnos néha előfordulhat, hogy a felvonóban valaki hátulról rád akar támadni. A tükörnek hála pontosabb képet kaphatsz arról, hogy kik is utaznak veled a liftben, van-e náluk bármilyen ütőszerszám, vagy küllemük, gesztusaik alapján potenciális veszélyforrást jelentenek-e. Szerencsére az esetek többségében az ilyesmi fel sem merül, de a pillanat törtrésze alatt előállhatnak különösen kiélezett, rázós helyzetek, amikor a testi épséged megóvása tényleg a másodperc törtrészén múlik - ilyenkor pedig kiváltképp hasznos, ha a tükörben előre láthatod, milyen irányt is vehetnek az események a lift fullasztóan szűk terében.


























