Egy napig ingyenes lesz a belépés ebbe a fantasztikus magyarországi termálfürdőbe: az üzemeltetők forralt borral várják a vendégeket

A termálkút szivattyújának meghibásodása miatt a létesítmény csak 2026. január 19-én nyit újra, a korábbi évek hagyományainak megfelelően a két ünnep között mégis látogatható lesz.
Jó és rossz hírünk van a hazai fürdők szerelmeseinek
Nemrégiben mi is beszámoltunk róla, hogy 2026-ban ismét emelkedni fognak a jegyárak a budapesti fürdőkben. „Társaságunk fürdőiben a belépők ára 2026. január 7-től átlagosan 5 százalék, infláció közeli mértékben emelkedik” - közölte decemberi közleményében a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH Zrt.). Hozzátették: az év elején esedékes változás nem érinti a Palatinus fürdőt, valamint a Zsigmondy Klubkártya belépőket.
Az új árakat egyébként a mostani alkalommal is differenciálva vezetik be. Várhatóan a külföldiek által is előnyben részesített, nagyobb látogatottságú történelmi fürdőkben lesz jelentékenyebb az áremelkedés mértéke, ám azt egyelőre nem részletezték, hogy melyik fürdőben pontosan mekkora is lesz a változás.
„A gyermek és nyugdíjas jegyek és a bérletek ára 5 százalék közeli mértékben nő. A 2025-ben bevezetett kedvezmények – BudapestGO, reggeli és esti kedvezmény – folytatódnak az új évben is” – hangsúlyozta a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.
A jegyár-emelkedés nem épp örömteli hír a nagyközönség számára, ugyanakkor mindezt némileg ellenpontozza, hogy december végén egy napig ingyenesen lehet majd látogatni az egyik Pest megyei termálfürdőt.
A konkrét részletekért lapozz a második oldalra!




















