Nézz meg egy exkluzív jelenetet a legújabb romantikus vámpírfilmből
Két rejtélyes nő menedéket keres a lepusztult tengerparti nyaralónegyedben. Clara megismerkedik a magányos Noellel, aki befogadja őket Byzantium nevű elhagyatott vendégházába. Az iskoláslány Eleanor pedig barátra tesz szert Frank személyében, akivel megosztja halálus titkukat: kétszáz évvel ezelőtt születtek, és emberi véren élnek. Ahogy titkuk kiszivárog, utoléri őket múltjuk, ami halálos következményekkel jár.
Eleanor és Clara, a két rejtélyes fiatal nő egy erőszakos bűncselekmény helyszínéről a egy angol tengerparti kisvárosba érkezik. A lepusztult parti hotelek egyikében próbálnak szállást szerezni. A gyakorlatias Clara a testét árulja, hogy pénzt keressen. Hamarosan megismerkedik a félénk és magányos Noellel, aki befogadja őket a valaha jobb napokat látott motelbe, a Byzantiumba, melyből Clara hamarosan bordélyt csinál.
Mindketten vámpírok
Az ártatlan iskoláslány, Eleanor pedig találkozik a rokonlélek Frankkel, akinek akaratlanul feltárja az igazságot életükről: ő Clara lánya, 1804-ben született, és mindketten vámpírok. A csendes kisvárosban hullani kezdenek az emberek. Ám a múlt, mely elől a két nő olyan régóta menekül, hamarosan utoléri őket – megdöbbentő következményekkel.
Az exkluzív jelenet megtekintéséhez kattints ide! |
A Neil Jordan (Interjú a vámpírral) rendezte gótikus thriller, a Byzantium - hazai premier: augusztus 1. - évszázadokon átívelve a 21. században kelti életre a vámpírfilm műfaját. A film főszereplői Gemma Arterton (A Quantum csendje, Perzsia hercege, Tamara Drewe) és Saoirse Ronan (The Host, Hanna – Gyilkos természet, Vágy és vezeklés).
A produkcióról
“A film sokkal sötétebb, ijesztőbb és vadabb, mint a mostani vámpírfilmek. Olyan, mint az Alkonyat, csak valóságosabb. Van benne egy kamasz szerelmi történet, de nem csupán ennyi a történet. Nem férfi főhős - női áldozat a felállás, itt nő a főhős és férfi az áldozat. Ez a film friss vért pumpál a vámpírmozik műfajába” - árulta el Stephen Woolley producer.
A Tamara Drew és a legutóbbi Jane Eyre-film szerzője, a dráma- és forgatókönyvíró Moira Buffini régi vágya volt, hogy egyszer írjon egy vámpírtörténetet.
“Nyolc vagy kilenc éves lehettem, amikor láttam a Hammer stúdió egyik horrorfilmjében Christopher Lee-t, és annyira rettegtem, hogy nem mertem éjszaka kimenni a wc-re utána még évekig” – emlékszik vissza a kezdetekre. “Aztán ahogy felnőttem, a vámpírok a rettegés tárgyából a csodálat tárgyává váltak.”
2007-ben Buffini végre megírta tinédzser korosztálynak szánt, A Vampire Story (Vámpírtörténet) című sztoriját színdarab formájában. “Imádom a gótikát úgy általában, és az összes korai vámpírtörténeten végigrágtam magam” – meséli Buffini. “Elolvastam John Polidori A vámpír című klasszikusát, amely nagyon népszerű volt a maga korában; Byron töredékét, az Augustus Darvellt, és Sheridan Le Fanu novelláját, a Carmillát, amely az első női vámpír története. Teljesen a hatásuk alá kerültem.”