Lifestyle

A kutyatartókat is utolérte a válság, tömegével dobják ki állataikat az utcára: 400 százalékos telítettséggel működnek a menhelyek

A megnövekedett árak és az infláció miatt sokan kerültek nehéz anyagi helyzetbe, emiatt mondanak le házikedvenceikről. Az állatok esélyeit rontja az is, hogy az utóbbi időben csökkent az örökbefogadási kedv is.

400 százalékos a menhelyek telítettsége

"Az elmúlt három hónapban tömegesen dobják ki állataikat az emberek a rosszabbodó anyagi és élethelyzetre hivatkozva. A menhelyek telítettsége országosan 400 százalék" - idézte a Népszava Illés-Tóth Annát, a Magyar Állatvédők Országos Szervezete (MÁOSZ) megválasztott elnökét.

A helyzetet csak rontja, hogy az utóbbi időben az állateledelek ára is 13-15 százalékkal emelkedett, így sokan már nem engedhetik meg maguknak, hogy a legfontosabb kiadásaik mellett egy kutya szükségleteinek is eleget tegyenek.

Video Tabuk nélkül az anyaságról: magyar sztáranyukák őszintén meséltek arról, mi változott meg örökre az életükben

"A közelmúltban megnégyszereződött a segítségkérések száma. Rengetegen azt mondják, anyagi okok miatt nem tudják tovább tartani a kutyát" - mondta Domonkos Tamás, a csongrádi Új Esély Állatvédő és Állatmentő Alapítvány elnöke.

Hozzátette, hogy az még a jobbik eset, mikor valaki beviszi egy menhelyre a kutyáját és úgy válik meg tőle, sokan ugyanis az utcán hagyják őket magára, ami sokszor tragédiába torkollik és az állat lehetőséget sem kap arra, hogy egy másik családnál kezdjen új életet.

Forrás: Népszava Fotó: Unsplash

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Egyre többen engedik el a fantáziájukat, és mást is tesznek a víz mellé a jégkockatartóba.
Lifestyle
Sokan időről időre visszagörgetnek régi üzenetváltásaikhoz, de kevesen gondolnak bele, miért teszik ezt valójában. Pszichológusok szerint ez a szokás nem egyszerű nosztalgiázás, hanem fontos dolgot...
Lifestyle
A modern csillagászat próbálja egyszerre feltárni a galaxis fizikai szerkezetét és azokat a feltételeket, amelyek meghatározzák, hol lehet élet a Tejútrendszerben.
Sztárok
A mindig csodás Alexandra Daddario ott volt a lelátón, és Angliának szurkolt a foci-vb-n.
Lifestyle
Vannak szobák, amiket csak ventilátorral tudunk hűteni a klíma helyett, azonban nem mindegy, hogyan.
Sztárok
A TV2 már javában készül az őszi szezonra, és úgy tűnik, idén sem maradnak izgalmak nélkül a nézők. Fischer Gábor, a TV2 Csoport programstratégiai és tartalomgyártási igazgatója egy friss videóban...