Aggasztó, ami most kiderült a géllakkról
Világszerte nő a géllakk okozta allergiás megbetegedések száma, ami legtöbbször a folyton változó összetevőkkel, az újabb termékek felbukkanásával és a nem szakszerű felhelyezéssel magyarázható - derül ki a Semmelweis Egyetem friss közleményéből.
Tartós allergiát okozhat
Viszketés, pirosság és apró vízhólyagok is kialakulhatnak a köröm körül és az ujjbegyeken a géllakk okozta allergiás reakciók következtében, melyek sokszor nem azonnal, hanem az első használat után akár több évvel később is, bármikor kialakulhatnak. Ha az érintettek lakkozott kézzel más testrészüket is megérintik – nyakat, mellkast, szemet, kézfejet – a panaszok ott is előfordulhatnak. „A problémát leggyakrabban az okozza, ha a lakk nem szilárdul meg teljesen, és a körömszéleknél a folyékony anyagból valamennyi a bőrbe jut, amely úgynevezett allergiás kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) okoz” – mutatott rá dr. Lőrinc Kende, a Semmelweis Egyem Bőr- Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika adjunktusa. A szakértő kiemelte: a mellékhatások az immunrendszer válaszreakciója következtében akár néhány napon belül megjelenhetnek, és kialakulhat egy tartós, hosszú távú allergia.
Nagyon jól tudjuk, hogy a méhcsípésekkel vigyázni kell. Most kiderült, hogy akkor is nagy gondot okozhat, ha nem is vagyunk rájuk allergiásak.