Pontosan ennyit fogyhatsz, ha minden nap többet állsz, mint ülsz

Állás vs. ülés
Az állás egyébként azért fogyaszt, mert a testnek több izmot kell mozgósítania hozzá, így több energiát használ, ami zsírégetéshez vezet. Ez persze nem jelenti azt, hogy ha mostantól napi 10 órát állunk, akkor rendszeres sport és egészséges étkezés nélkül is karcsúak lehetünk. Mindenesetre nagyon fontos, hogy az üléssel töltött időt időt a minimumra redukáljuk, vagy, ha ezt nem tudjuk megoldani, akkor igyekezzünk olyan gyakran felállni és átmozgatni magunkat, amilyen gyakran csak képesek vagyunk rá.
Elkeserítő, de a számítógép előtti állandó ülést a kutatók már csak úgy emlegetik, mint az új rákot. A rossz szokás lassítja a keringést, növeli a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának esélyét, tönkreteszi a gerincet és elhízáshoz vezet. Az állás valamennyire közömbösíti a negatív hatásokat: csökkenti a vércukorszintet, a trigliceridek szintjét, illetve a vérnyomást is.
Őszinte beszámoló.




























