Ezek a legfontosabb biztonsági szempontok egy medence és annak környezete esetén
Amikor megérkezik a meleg, az iskolai szünet, akkor ideje kivenni a szabadságot. Ahhoz azonban, hogy biztonságosan és önfeledten élvezhessük a nyarat, nem árt a medence körül is mindent biztonságban tudni. Főleg gyermekes családok esetében jelenthet gondot, hogy mire képesek és felmérni a tetteiket, valamint azok következményeit.
A medencében való fürdőzés során már senki sem akar arra figyelni, hogy mi az, ami esetleg veszélyforrás lehet. Érdemes tehát még a medence építés folyamata során mindent alaposan átgondolni.
Milyen biztonsági szabályokat kell betartani?
A melegebb évszak beköszöntével mindenki megy a kertbe, az udvarra, ahol nem csak a gyerekek játszanak egész nap, hanem a szülők is sok időt töltenek. Akár kertészkedésről, akár virágültetésről, akár barkácsolásról vagy éppen medencézésről van szó, a biztonság a legfontosabb. Aki nem akar a négy fal között nyaralni, annak jó, ha van egy nagyobb csobbanója, amiben az egész család kényelmesen elfér. A váratlan balesetekre azonban előre fel kell készülni.
Biztosítsuk a medence körüli teret
Amikor gyermek vagy kisállat van a családban, akkor nagyon nem mindegy, hogy mivel kerítjük be a medencét. Fontos, hogy egyedül véletlenül se juthassanak be, hiszen egy apró rés és máris beleesnek a vízbe. A kerítés legalább akkora legyen, hogy ne tudjon rajta átmászni senki és semmi, de jó, ha még annál is egy picit magasabb, főleg, mivel folyamatosan nőnek. Figyeljünk arra is, hogy a közelben se maradjon se létra, se egy szék, se egy sámli, amire esetleg rámászik és máris eléri a kerítés tetejét.
Egyedül nincs fürdés
Mivel a legtöbb kisgyermek még nem tud úszni, így felnőtt felügyelete nélkül véletlenül se engedjük a víz közelébe. A lubickolás során is történhetnek balesetek, akár az, hogy félrenyeli a vizet és elkezd fuldokolni vagy leesik a karúszó és lesüllyed. Ha tehát nem vigyáz rájuk senki, akkor bizony nagy balesetekre is számíthatunk. Amúgy meg 14 éves kor alatt senkinek sem szabadna egyedül tartózkodni a medencében, csak akkor mehet be, ha közben felnőtt is van a közelben.
Ha nagyobb társaságról van szó, akkor pedig mindenképpen jelöljünk ki valakit, aki figyel rájuk. Amikor többen vagyunk felnőttek, akkor gyakran előfordul, hogy mindenki nézi őket, de mégsem ügyel senki a biztonságukra. Cserélgessük egymást, így senki sem unja meg a gyerekekkel való fürdést.
Legyünk fokozatosak
Végül, de nem utolsó sorban a fürdés szabályai. A legfontosabb, hogy sose hagyjuk a kicsiket csak úgy belecsobbanni a medencébe. Az épített változatok esetében a legjobb úgy megtervezni őket, hogy legyen olyan hely, ahol leér az ő lábuk is, így anélkül élvezhetik a vizet, hogy fenn kelljen maradniuk annak tetején.
Az is jó, ha a medence köré olyan anyagokból készült burkolatot teszünk, ami véletlenül sem csúszik. Ez nem csak a kicsik miatt fontos. Felnőttként is könnyen eleshetünk vizes lábbal. Mivel mi magunk tervezzük meg a medencét, így érdemes már előre átgondolni, hogy milyen anyag lesz a legjobb választás a család számára, ami szép, elegáns, de egyben biztonságos is.