Miért öregszik a bőr? Így csökkenthetjük a ráncokat hatékonyan
Az öregedés természetes folyamat, nem egy kóros állapot, ezt már az elején fontos tisztázni. De mit is jelent a bőr öregedése?
Így öregszik a bőr
A sejtek „elhasználódnak” az évek során, a sejtszintű regeneráló folyamatok lelassulnak a fiatal szervezetekhez képest, illetve kevésbé pontosak, azaz nagyobb szerephez jutnak a degradáló folyamatok. Tehát az öregedő bőrben minden élettani folyamat lejátszódik, csak lassabban, csökkent módon. A rendszeres bőrápolással ugyan megállítani nem, de lassítani tudjuk az öregedés folyamatát. Íme, néhány tipp, hogy hogyan varázsolhatjuk fiatalosabbá a bőrünket - szakértő tippjeivel.
Bőrápolással igen sokat tehetünk bőrünk fiatalon tartásáért, hiszen segíteni tudjuk akár az anyagcserefunkciókat (pl. kozmetikai masszázzsal), akár legfontosabb elemek (zsír- és vízanyagok), tápanyagok pótlását. Az öregedés hatása a bőrben többféle módon jelentkezhet. Az őssejtek osztódása lassul, a hámréteg elvékonyodik, felszíne kiszárad; kevesebb, vékonyabb kollagén, elasztin és hialuronsav termelődik; fogyatkozik a zsírszövet és csökken az izomtónus. Az öregedés külső jelei lehetnek az elvékonyodó bőr, a ráncosodás, a bőrszárazság (zsír- és vízhiány), a pigmentfoltok, az egyéb bőrelváltozások (szövetszaporulatok), a törékenyebb, gyengült érfalak, az őszülés, a mozgás lelassulása és a kézremegés. Az életmódbeli sajátosságok felgyorsíthatják ezeket a folyamatokat, és megindul az idő előtti öregedés (pre-aging).
Lapozz a folytatáshoz!