Egészség

Ezerrel sugárzik a telefonodból és komoly károkat okoz: Érdemes végre odafigyelni a kék fény problémájára

Nem túlzás azt mondani, hogy a televízió, a számítógép és a telefon képernyője az életünk nagy részében ott van velünk. Van azonban egy nagyon káros dolog, ami belőlük sugárzik. Most pontot teszünk a kék fény kérdésére.

Védekezés a kék fény ellen

Telefonon böngésszük a közösségi oldalakat, tévét nézünk, e-maileket olvasunk a laptopon, vagyis napról napra órákat töltünk a képernyők előtt. Mivel ez az idő rekordszintet ér el napjainkban, aggódnunk kellene a szemünkbe áramló kék fény miatt? Nyugodtan kijelenthetjük, hogy legtöbbünk sok időt tölt a képernyők bámulásával. Ez pedig árthat a szemünknek. Leggyakrabban homályos látást, szemfáradtságot okoz, de előidézhet alvási problémákat is.

Mi az a kék fény? Bár az emberek a kék fényt gyakran a számítógépekkel és telefonokkal társítják, a kék fény legjelentősebb forrása a napfény. Egyéb források közé tartozik a fluoreszkáló fény, a kompakt fénycsövek és a LED-fény. A képernyők használat során elszenvedett kék fény károsodás kitettsége sokkal jelentéktelenebb, mint ami a napsugárzás által éri a szemünket és nem károsabb, mint a nap kék fénye. Már ha a kék fény károsnak tekinthető, erre ugyanis ezidáig semmilyen tudományos kutatás nem talált bizonyítékot.
Kattints a további képekért!

Forrás: Budai Szemészeti Központ, purecom Fotó: 123rf

Oldalak

Egészség
Sztárok
A walesi hercegné mostanában nem szerepel a nyilvánosságban, de - ahogy azt egy testbeszéd-szakértő kifejtette - néhány nappal ezelőtt diszkrét üzenetet intézett a nagyvilághoz.
Egészség
Az utóbbi években megsokszorozódott az ALS-ben szenvedő betegek száma Magyarországon. De vajon a változásért tényleg a koronavírus elleni vakcinák okolhatók?
Home&Design
A sütő alatt megbúvó fiókot szinte mindenki tárolóhelyként hasznosítja, pedig valójában nem ez az eredeti funkciója.