Egészség

Így szabadulhatsz meg a pánikrohamoktól örökre

Csak semmi pánik! Itt a megoldás!

Mi valójában a pánikroham?

Sokan súlyos érzelmi szorongást tapasztalnak napi szinten a túlterheltség miatt, ez pedig később egyenes út a pánikrohamokhoz. A tünetek meglehetősen durvák, de van megoldás, amivel csillapíthatjuk a borzalmas élményt. A rohamokat általában a következő tünetek kísérik:

  • Rövid ideig tartanak, körül-belül 5-10 percig.
  • A roham után az egész testünk kimerült lesz. Ez azért jelentkezik, mert az agyad felkészíti a tested a valódi veszélyre, és ez bizony sok energiát vesz el.
  • Fájdalmak a test külöböző pontjain.
  • Előfordul, hogy a pánik után az illető azt sem tudja, hogy hol van az adott pillanatban.
  • Ezek nagyon egyedi élmények, melyeket minden ember másképp él meg. Kísérheti ezért még: remegés, szapora szívverés, nehézlégzés, szorító érzés a mellkasban, ájulás közeli állapot, fejfájás, mellkasi fájdalom egyaránt.

Egyes elméletek szerint, maga a pánikroham egy túlélési ösztön. Bármilyen veszélyes, vagy életveszélyes helyzetbe kerülsz, tested felkészül a támadásra, vagy a futásra, menekülésre. A gyors légzés, a reflexes eszkaláció, és a túlzott izzadás a túlélési mechanizmus fő jellemzője. A stresszhelyzetek pontosan ugyanezeket a reakciókat váltják ki.

Lapozz a segítségért!

Lapozz a cikk folytatásáért!

Fotó: 123RF.com

Oldalak

Egészség
Sztárok
Úgy néz ki, hogy Demcsák Zsuzsa is eljutott arra a pontra, hogy nem szeretné kiteregetni a magánéletét, de azért néhány titkot mégis megtudtunk a szerelméről.
Lifestyle
Talán még a párunknak sem szoktuk elmesélni, ha általában valamilyen szexuális tartalmú álmunk van, pedig lehetnek rejtett jelentései. Most megmutatjuk, hogy mit jelenthet például, ha az előző...
Sztárok
A JAG-Becsületbeli ügyek az első számú katonai dráma volt a tévében, ami milliókat vonzott a képernyőket elé. Lassan 20 éve annak, hogy véget ért a sorozat és azóta elképesztően megváltoztak a...