Egészség

Ez a 3 gyógynövény azonnal rendbe teszi a vércukorszinted: fogyaszd őket rendszeresen, ha cukorbeteg vagy!

Nem feltétlenül kell egyből gyógyszerek után nyúlni, hiszen szerencsére léteznek olyan természetes eredetű megoldások is, melyek szintén segíthetnek kordában tartani a vércukorszintünket.

Remek házi gyógymódok

A cukorbetegség a glükóz feldolgozási zavara, melynek oka a hasnyálmirigy által termelt inzulin nevű hormon hiánya, vagy a szervezet inzulinnak szembeni érzéketlensége. Ez a világon a leggyakoribb anyagcsere-betegség, melynek következtében a glükóz felhalmozódik a vérben, ez pedig károsítja az érrendszert és egyéb szerveket. Tipikus tünetei a szomjúság, a gyakori vizelési inger, a fáradtság, a teljesítménycsökkenés, a magas vércukorszint és a testsúlycsökkenés. Megkülönböztethetünk 1-es és 2-es típusú diabéteszt: előbbi gyorsan alakul ki, míg utóbbi lassan fejlődik ki, gyakran észrevétlenül. Érdemes tehát odafigyelni a megfelelő táplálkozásra és életmódra, hogy elkerüljük a kialakulását, de ha már a cukorbetegség jelen van az életünkben, akkor sem kell csüggednünk, ugyanis a gyógyszereken kívül léteznek olyan gyógynövények, melyek remekül szabályozzák a vércukorszintet, így érdemes belőlük gyakran fogyasztani. Galériánkban mutatunk három ilyet!

A ginzenggel kapcsolatban köztudott, hogy remek immunerősítő gyógynövény, mely bevethető különböző betegségek ellen, azt azonban csak kevesen tudják, hogy a cukorbetegség kezelésére is kiváló opció lehet. A ginzeng ugyanis lelassítja a szénhidrátok felszívódását, valamint rendszeres fogyasztásával a hasnyálmirigy inzulintermelése is növekszik. Általa tehát 15-20%-kal csökkenthetjük a vércukorszintünket a benne található glicirrizin nevű vegyületnek köszönhetően.
Kattints a további képekért!

A gyömbérnek nemcsak előnyei, de hátrányai és árnyoldalai vannak, ugyanis egyesekből fogyasztása akár súlyos mellékhatásokat is kiválthat, de a várandós nőknél is problémákat okozhat.

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Egészség
Sztárok
Gyurta Dániel öccse, Gyurta Gergely is elismert sportoló, világ- és Európa-bajnoki bronzérmes úszó.
Sztárok
A hétfői RTL Reggeli egyik témája a mesterséges intelligencia volt, amiről a műsorvezetők Tóth Szabival beszélgettek.
Fashion&Beauty
Már javában elstartolt az esküvői szezon, éppen emiatt érdemes felkészülni ezekre az eseményekre.