Mindig fázol és ráz a hideg, pedig nem is vagy beteg? Olyan dolgok állhatnak a probléma hátterében, amire nem is gondolnál

A melegben is dideregsz, és egyszerűen nem érted mitől, hiszen nem vagy sem beteg, sem fáradt? Hidd el, hogy nem minden esetben ezek a dolgok okozzák a hidegrázást, hanem sokkal komolyabb probléma is állhat a vacogás hátterében.
Fázás, didergés, vacogás
Előfordulhat, hogy a hideg vagy éppen a fáradtság, kimerültség és stressz okoz egy kis didergést, illetve hidegrázást ám ha ez a probléma hosszabb távon is fennáll, akkor érdemes egy kicsit jobban utánajárni a dolognak. A probléma egyik forrása lehet akár a pajzsmirigyzavar is, pontosabban alul működés, hiszen a pajzsmirigy által termelt hormonok felelősek a megfelelően működő anyagcseréért, ebben az esetben pedig szervezetünk sokkal nehezebben szabályozza a testhőmérsékletünket, emellett kialakulhat kísérő tünetként bőrszárazság és állandó fáradtság, kimerültség is. Ez azonban még nem minden, a következő oldalon eláruljuk, mely problémák okozhatják még a folytonos vacogást!
Lapozz a részletekért!
Fotó: 123rf
Ezek állhatnak a dolog hátterében
A gyakori didergést a legtöbb esetben a vashiány okozza. A vas nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a vörösvérsejtek képesek legyenek az oxigént a rendeltetési helyéhez szállítani. Emellett fokozott fáradékonyság, fejfájás, szédülés, sápadtság és hajhullás is jelentkezhet a vitaminhiány esetén, de a cukorbetegség is okozhatja a vacogást. A nem kezelt cukorbetegség roncsolja az idegeket, így elég gyakori tünet lehet a hidegérzet. A láb és a kezek zsibbadása, bizsergése, sokszor érzéketlensége is előfordulhat, a későbbiekben pedig a hőszabályozás, illetve a hőérzékelés sem működik megfelelően. Mellette jelentkezhet puffadás, vizesedés és fáradékonyság egyaránt. Végül, de nem utolsó sorban akiknek alacsony a testzsír-százaléka, azok sokkal jobban fáznak, ugyanis a testük nem rendelkezik a megfelelő "szigeteléssel", így a hőháztartás működése is jelentősen felborulhat.
Évtizedek óta a napi 10 000 lépést tartják a szent grálnak, minden nap tömegek baktatnak ennyit csak azért, hogy a lépésszámláló a kívánt számot mutassa. De tényleg megéri?
























