Sztárok

Az utolsó pillanatig a csodában bízott, pedig felőrölte testét a rák: 4 éve hunyt el a felejthetetlen Székhelyi József

A Jászai Mari-díjas színésznagyságnál 2017-ben diagnosztizáltak tüdődaganatot, és bár hősiesen küzdött a betegséggel, egy évvel később örökre lehunyta szemeit.

A világirodalom legnagyobb drámáiban lépett színpadra

Székhelyi József generációja egyik legkedveltebb és legtehetségesebb színművésze volt. 1946. november 24-én látta meg a napvilágot Budapesten, a Színház- és Filmművészeti Főiskolán 1971-ben diplomázott, majd - az akkori gyakorlatnak megfelelően - vidéken, a kecskeméti Katona József Színházban kezdte el taposni a szamárlétrát. 1979-ben már a Nemzeti Színház művésze, innentől fogva pedig több rangos fővárosi teátrumban megfordul, így a Madách Színházban vagy épp az Arizona Színházban is. Később Sopronban is fellépett, de dolgozott a budapesti Nemzeti (ma Pesti Magyar) Színház művészeként is, 2003 és 2008 között pedig a Szegedi Nemzeti Színház igazgatója volt. A magyar- és világirodalom legjelentősebb drámáiban léphetett színpadra: játszott a Hamletben, a III. Richárdban, Az ember tragédiájában, a Tartuffe-ben, a János vitézben, a Játék a kastélyban és a Pillantás a hídrólban is. A filmesek is hamar felfigyeltek a sötét göndör hajú, kellemes modorú, felejthetetlen orgánumú fiatal színészre: A néma leventében, a Különös házasságban, a Gyilkosság a Palánk utcában, a Csak semmi pánikban, a Víkendszerelemben láthatta a nagyközönség, továbbá a Kémeri című magyar krimisorozat címszereplőjét, Kémeri Ferencet is ő alakította.

Lapozz tovább, a cikk folytatódik!

Oldalak

Sztárok
Sztárok
Nem titok, hogy Katalin és Károly között különösen szoros kapcsolat és kötelék van, azt azonban csak kevesen tudják, hogy Katalin több alkalommal is segített apósának, hogy az uralkodó...
Fashion&Beauty
Pénteken lezajlott a Miss World Hungary válogatója, ahol több száz lány vonult fel a zsűri előtt. A szépségversenyben először vesz részt zsűritagként az egykori szépségkirálynő, Annoni Zita.
Lifestyle