Több mint 6 órás szuperhorror érkezik Stephen Kingtől – Az Az rajongók már most nem tudnak aludni

Bár a horror az a műfaj, amelyben a legnagyobb hatást gyakorolta az irodalomra és a popkultúrára, King korántsem csak ebben alkot
Regényei között találunk fantasy-t, mint a Setét Torony sorozat, sci-fi elemekkel átszőtt történeteket, mint a Tűzgyújtó, sőt kifejezetten drámai, emberi sorsokra épülő műveket is, mint a Halálsoron vagy a Remény rabjai.
Ha Stephen King életművét nézzük, az „Az” különleges helyet foglal el. A regény már megjelenésekor is óriási visszhangot váltott ki, de a modern popkultúrában a filmek mentek nagyot. Ma már nemcsak filmek, hanem sorozat is épül erre az univerzumra: az HBO Max számára készült Welcome to Derry című előzménysorozat is hatalmas nézettséget generált, még ha vannak is hibái a kritikusok és nézők szerint.
Andy Muschietti (Az Az első és második fejezet rendezője) közben dolgozik egy úgynevezett „supercuton”, amely az első és a második filmet egyetlen, nagyívű narratívává fűzné össze, új jelenetekkel és eddig nem látott anyagokkal kiegészítve. A rendező többször is megerősítette, hogy ez a projekt nemcsak vágyálom, hanem aktív terv, amelyhez Stephen King személyesen is támogatását adta.
Andy és Barbara Muschietti alkotók tehát már régen felvetették, hogy megvalósulhat az Az-filmjeik szupervágása, ami egy hat és félórás verziót takar.
„Valószínűleg más struktúrája lesz így a történetnek, lesznek benne extra jelenetek, tehát bővítések. Néhányat még forgatnom is kell hozzá, mert ezek kötőszövetként fognak funkcionálni a sztori bizonyos szegmensei között” – idézte Andy szavait az IGN.
Barbara szerint van egy nagy probléma: nincs elég idejük ezzel foglalkozni. Andy azért ismét megnyugtatta a rajongókat: a Warnert, a stúdiót nagyon is érdekli a dolog, tehát támogatja őket anyagilag.























