Máté Péter első rádiófelvétele 1967-ben készült, az Úgy várom, jössz-e már? és a Mondd már című dalait vették fel az Illés együttes kíséretével. Később egy pol-beat fesztiválon első lett A néger zongorista című dala, itt elnyerte a legjobb férfi szólista díját is. Hétvégeken saját zenekarával lépett fel a Műszaki Egyetem Vásárhelyi kollégiumában. 1968-ban a Műszaki Egyetemen megnyílt a Máté Klub.
1/6
Fotó: Facebook/ Máté Péter dalait kedvelők...
Video Tabuk nélkül az anyaságról: magyar sztáranyukák őszintén meséltek arról, mi változott meg örökre az életükben
Máté Péter első rádiófelvétele 1967-ben készült, az Úgy várom, jössz-e már? és a Mondd már című dalait vették fel az Illés együttes kíséretével. Később egy pol-beat fesztiválon első lett A néger zongorista című dala, itt elnyerte a legjobb férfi szólista díját is. Hétvégeken saját zenekarával lépett fel a Műszaki Egyetem Vásárhelyi kollégiumában. 1968-ban a Műszaki Egyetemen megnyílt a Máté Klub.